fbpx

Znajdź swoją pasję i zbuduj wokół niej karierę

Table of Contents

Nie jest tajemnicą, że wiele osób jest niezadowolonych ze swojej pracy. Niedawne badanie wykazało, że tylko 13% pracowników na całym świecie jest zaangażowanych w swoją pracę. Zdecydowana większość ludzi jest zwolniona z pracy.

Jak więc znaleźć pracę, którą kochasz? A kiedy już to zidentyfikujesz, jak możesz zbudować wokół tego karierę?

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na te pytania, ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy, którą kochasz.

Zidentyfikuj rzeczy, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy. Najpierw pomyśl o rzeczach, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy i spełniony. Co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy? Co sprawia, że ​​tracisz poczucie czasu?

Jak zidentyfikować rzeczy, które sprawiają, że czujesz się szczęśliwy:

 1. Zrób listę czynności, które lubisz robić i zawęź listę, aby wskazać rzeczy, na których najbardziej Ci zależy. Zastanów się, jak możesz zamienić swoją pasję w długoterminową karierę.
 • Na przykład, jeśli uwielbiasz spędzać czas na świeżym powietrzu, możesz rozważyć karierę w ochronie środowiska lub edukacji na świeżym powietrzu. Możesz uczyć pracy socjalnej, jeśli kochasz pracę z dziećmi.
 • Kariery badawcze pasujące do Twoich pasji. Po zidentyfikowaniu kilku możliwych ścieżek kariery nadszedł czas na badania. Jak wygląda typowy dzień w tej branży? Jakiego rodzaju wykształcenie i szkolenie jest wymagane? Czy są perspektywy pracy w tym zawodzie?
 1. Spróbuj czegoś nowego. Przeglądaj różne kariery i zobacz, które z nich rezonują z tobą. Rozmawiaj z ludźmi, którzy już robią to, co ty chcesz robić.
 • Zostań wolontariuszem w dziedzinie, która Cię interesuje. Jeśli nie możesz znaleźć programów w swojej okolicy, porozmawiaj z członkami lokalnego kościoła lub zapytaj personel pomocy technicznej w lokalnej bibliotece. Powinni być w stanie wskazać ci właściwy kierunek.
 • Weź udział w zajęciach lub warsztatach związanych z Twoją dziedziną zainteresowań. Na przykład, jeśli interesujesz się muzyką i uczestniczysz w dodatkowych kursach online lub offline, możesz również dowiedzieć się, jak możesz przekwalifikować się w określonej dziedzinie.
 • Sieć z ludźmi, którzy pracują w wybranej dziedzinie.Nawiązywanie kontaktów z ludźmi z tego samego obszaru da ci wyobrażenie o tym, jak to jest pracować w wybranej dziedzinie. Wydarzenia networkingowe możesz znaleźć na meetup.com lub wyszukać „wydarzenia networkingowe + Twoje miasto” online.
 • Czytaj książki, blogi i artykuły o ludziach, którzy zbudowali karierę wokół swoich pasji.
 1. Zatrudnij coacha lub mentora. Jeśli nadal nie masz pewności, jak zamienić swoją pasję w karierę, rozważ współpracę z coachem lub mentorem.Coach może pomóc ci zidentyfikować twoje pragnienia i wyznaczyć cele, aby je osiągnąć.
 • Poszukaj kogoś, kto robi to, co ty chcesz robić. Możesz wyszukiwać na Facebooku lub LinkedIn, aby znaleźć odnoszących sukcesy trenerów w swojej dziedzinie.
 • Po znalezieniu potencjalnego mentora skontaktuj się z nim i przedstaw się. Upewnij się, że ta osoba ma czas i chęć, aby ci pomóc.
 • Zapytaj wspólnych znajomych lub przyjaciół, czy znają kogoś, kto mógłby być dla Ciebie doskonałym mentorem.

Poświęć trochę czasu na znalezienie pracy, która Cię pasjonuje, a łatwiej odniesiesz sukces zawodowy i satysfakcję.

Podążanie za swoją pasją może być przerażające, ale jest też satysfakcjonujące.Zastanawiając się, co chcesz robić ze swoim życiem, możesz przygotować się na świetlaną przyszłość.

Możesz zacząć od zastanowienia się, co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy i znalezienia kariery odpowiadającej Twoim zainteresowaniom. Alternatywnie możesz próbować nowych rzeczy i eksplorować różne dziedziny, aż odkryjesz coś, co naprawdę z Tobą rezonuje.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More