fbpx

Zmiany w życiu człowieka

Table of Contents

Co chcesz zmienić w ciągu najbliższych pięciu lat? To duże pytanie, na które odpowiedź może być trudna. W końcu pięć lat to dużo czasu i trudno wiedzieć, gdzie będziesz. Jednak te pytania mogą pomóc Ci pomyśleć o zmianach, których chciałbyś doświadczyć w ciągu najbliższych pięciu lat.

Najpierw zastanów się, co chcesz osiągnąć. Jakie cele chcesz osiągnąć? Co chcesz osiągnąć? Może to stanowić dobry punkt wyjścia do zastanowienia się nad zmianami, które być może trzeba będzie wprowadzić.

Zmiany w życiu człowieka. Jak ułatwić ten proces:

 1. Zrób listę celów długoterminowych i krótkoterminowych. Twoje długoterminowe cele będą tym, co chcesz osiągnąć w ciągu najbliższych dwóch do pięciu lat. Twoje cele krótkoterminowe mogą koncentrować się na najbliższych trzech do dwunastu miesiącach. Możesz także skupić się na celach dziennych i tygodniowych.
  • Kiedy wyznaczasz cele SMART, upewniasz się, że są one: S-specyficzne, M-mierzalne, A-osiągalne, R-relewantne i określone w czasie. Zaznaczenie tych pól zapewnia wyznaczenie celów, które możesz osiągnąć.
 • Drugi, zastanów się, co musisz zmienić, aby osiągnąć te cele. Na przykład, jakie nawyki musisz rozwinąć? Jaką zmianę sposobu myślenia musisz wprowadzić? Jakich umiejętności musisz się nauczyć?
 • Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci zidentyfikować konkretne zmiany, których potrzebujesz, aby osiągnąć swoje cele.
 1. Skoncentruj się na procesie. Jednym z często popełnianych przez ludzi błędów jest zbytnie skupianie się na celu końcowym. Zamiast skupiać się na procesie, codziennej rutynie i nawykach, które muszą wykształcić, aby osiągnąć określone cele.
 • Na przykład, jeśli chcesz schudnąć, ale nigdy nie ćwiczysz, będziesz chciał rozwinąć nawyk ćwiczeń. Trudno jest ćwiczyć, jeśli nie jesteś przyzwyczajony do chodzenia przez ponad dziesięć minut dziennie. Będziesz musiał wymienić nawyki, które musisz kultywować, aby schudnąć.
 • Zdrowe odżywianie jest koniecznością, aby schudnąć. Picie dużej ilości wody i poruszanie się jest bardzo ważne.Kiedy już wiesz, jakie nawyki musisz rozwinąć, możesz stworzyć plan budowania nowych nawyków.
 • Na koniec zastanów się, jak zamierzasz wprowadzić te zmiany. Jakie kroki zamierzasz podjąć i kto może Ci pomóc? Odpowiedzi na te pytania pomogą ci opracować plan zmian, które chcesz zobaczyć w swoim życiu.
 1. Stwórz plan sukcesu. Podziel duże cele na mniejsze kroki, które prowadzą do większego celu. Ustaw cele SMART dla każdego etapu planu. Kiedy masz konkretne, mierzalne, osiągalne, istotne i określone w czasie cele, możesz stworzyć plan, który pomoże Ci je osiągnąć.
 • Twój plan powinien być również elastyczny, ponieważ, jak wszyscy wiemy, życie się dzieje.Ważne jest, aby dostosować swój plan do potrzeb i nie rezygnować ze swoich celów.

Pamiętaj o tych kwestiach, odpowiadając na następujące pytania: Co chcesz zmienić w ciągu najbliższych pięciu lat? Jakie cele chcesz osiągnąć? Co chcesz osiągnąć? Jakie nawyki musisz wyrobić? Jaką zmianę sposobu myślenia musisz wprowadzić?

Te pytania mogą pomóc Ci pomyśleć o zmianach, których chciałbyś doświadczyć w ciągu najbliższych pięciu lat.Trudno jest na nie odpowiedzieć, ale mogą one stanowić dobry punkt wyjścia do myślenia o celach i sposobach ich osiągnięcia.

Poświęć więc trochę czasu na przemyślenie swoich odpowiedzi i opracowanie planu wprowadzenia zmian, które chcesz zobaczyć w swoim życiu.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More