fbpx

Zajęcia fizyczne dla dzieci

Table of Contents

Jeśli Twoje dziecko nie lubi opery, prawdopodobnie pozostanie to niezauważone. Ze sportem to inna sprawa.

Według badania MarketWatch z 2017 roku Amerykanie wydają ponad 100 miliardów dolarów na sport, z czego ponad połowa na wydarzenia sportowe. Średnio spędzają też ponad 4 godziny tygodniowo na oglądaniu programów sportowych i wiadomości.

Brak dzielenia się ulubioną narodową rozrywką może być niezręczny. Jako rodzic możesz również obawiać się, że Twoje dziecko straci korzyści płynące z uprawiania sportu, w tym sprawności fizycznej i umiejętności społecznych.

Na szczęście istnieją inne sposoby, aby Twoje dziecko było zdrowe i zaangażowane. Rozważ te sugestie dotyczące wychowywania dziecka, które nie lubi sportu.

Zajęcia fizyczne dla dzieci, które nie uprawiają sportu:

 1. Iść na spacer. Często jest pomijany, ponieważ jest tak prosty, ale chodzenie jest bardzo skuteczne w spalaniu kalorii i kondycjonowaniu serca. Badania pokazują, że codzienny szybki spacer od jednej do trzech mil zmniejsza ryzyko śmierci o około 10%.
 2. Ćwicz więcej aerobiku. Aby uzyskać większe korzyści zdrowotne, uzupełnij chodzenie bardziej energicznymi treningami cardio. Twoje dziecko może polubić jazdę na rowerze, pływanie lub bieganie.
 3. Trenuj siłę. Jeśli Twoje dziecko jest wystarczająco dojrzałe, aby uprawiać sport, prawdopodobnie jest gotowe na ćwiczenia oporowe. Skonsultuj się z lekarzem i zapewnij odpowiedni nadzór oraz odpowiedni do wieku sprzęt.
 4. Iść tańczyć. Zumba spala mniej więcej taką samą liczbę kalorii jak jogging, a Twoje dziecko może pomyśleć, że to więcej zabawy. Oglądaj filmy lub bierz udział w zajęciach, aby nauczyć się więcej kroków.
 5. Załóż łyżwy. Dzieci uwielbiają lodowiska i parki deskorolkowe.Skontaktuj się z lokalnym wydziałem rekreacji i parków, aby znaleźć bezpłatne lekcje dla młodzieży. Omów również środki bezpieczeństwa.
 6. Ucz się sztuk walki. Karate i inne dyscypliny budują pewność siebie i mięśnie. Odwiedź różne dojo i poproś o bezpłatne okresy próbne, które pomogą Ci wybrać program odpowiedni dla Twojego dziecka.

Zajęcia towarzyskie dla dzieci, które nie uprawiają sportu:

 1. Graj muzykę. Jeśli chodzi o zachęcanie do pracy zespołowej i dyscypliny, zespół może zrobić wszystko, co drużyna sportowa.Sama nauka gry na instrumencie muzycznym również przyspiesza rozwój mózgu, a także czytanie, matematykę i zdolności motoryczne.
 2. Występ na scenie. Aktorstwo to kolejny sposób, w jaki Twoje dziecko może pracować nad swoimi nawykami komunikacyjnymi i zwiększać inteligencję emocjonalną. Mogą ubiegać się o rolę w szkolnym przedstawieniu lub zapisać się na programy dla młodzieży w wielu teatrach lokalnych.
 3. Dołącz do klubu. Szkoły, centra sąsiedzkie i inne miejsca oferują szeroką gamę stowarzyszeń dla dzieci o podobnych zainteresowaniach.Twoje dziecko może rozwijać swoje hobby i poszerzać krąg znajomych.
 4. Weź udział w obozie. Aby uzyskać krótsze, ale bardziej wciągające wrażenia, wyślij swoje dziecko na obóz. Popularne tematy to STEM, przygoda na świeżym powietrzu i edukacja artystyczna. Jeśli masz ograniczony budżet, skontaktuj się z organizacjami non-profit, takimi jak Boys & Girls Clubs i YMCA. Zapytaj o pomoc finansową i zniżki.
 5. Wolontariat razem. Uczestnicz w projektach służebnych przeznaczonych dla rodzin i młodzieży. Możesz wspierać jednorazowe wydarzenia lub znaleźć powtarzające się okazje, w których Twoje dziecko będzie miało więcej czasu na nawiązanie więzi z innymi.
 6. Dostać pracę. Dzieci zdobywają prawdziwe doświadczenie, a także wypłatę dzięki pracy pozaszkolnej. Badania pokazują, że większość uczniów może utrzymać swoje stopnie, o ile pracuje mniej niż 15 godzin tygodniowo.

Twoje dziecko może zawierać przyjaźnie i zachować sprawność fizyczną bez piłek nożnych i kijów baseballowych. Zwróć uwagę na ich zainteresowania, dzięki czemu możesz pomóc mu wybrać zajęcia, które pozwolą mu się dobrze bawić i rozwinąć ważne umiejętności życiowe.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More