fbpx

Unikanie pokus a podejmowanie mądrzejszych decyzji

Table of Contents

Pokusa pochodzi z twojego umysłu, podobnie jak wybory, których dokonujesz. Dobry czy zły. Za każdym razem, gdy ulegasz pokusie, kontroluje cię twój umysł, a nie odwrotnie. Ponieważ nasze umysły są zawsze z nami, pokusy są zawsze obecne.

Czy podejmowanie mądrych decyzji jest łatwe? Nie, wymagają odwagi. Podejmujemy złe decyzje, ponieważ często jest to bardziej dostępne wyjście niż walka z naszymi umysłami, aby zrobić to, co dla nas najlepsze.

Unikanie pokus a podejmowanie mądrzejszych decyzji. Wykonaj następujące kroki, aby uniknąć pokus, podejmować mądrzejsze decyzje i być odważnym:

 1. Usuń pokusę. Unikanie pokusy jest o wiele łatwiejsze niż opieranie się jej. Oto, co to oznacza. Jeśli masz lody w lodówce i kusi cię, żeby je zjeść, trudno będzie ci się oprzeć tej pokusie.
 • Jeśli Twoja lodówka jest wypełniona warzywami i zdrowymi przekąskami i skusisz się na lody, wybierz się do sklepu spożywczego po nie. Może ci być łatwiej nie iść.Unikana pokusa wygrywa z pokusą, której się opiera.
 1. Postaraj się przejść przez kilka pierwszych bitew. Pierwszy raz, gdy unikasz pokusy, jest trudny. Za pięćdziesiątym razem będzie to o wiele łatwiejsze, niż nawet nie zdasz sobie sprawy, co zrobiłeś. Nauka i doświadczenie sprzyjają podejmowaniu lepszych decyzji.
 1. Poznaj swoje wyzwalacze. Szukaj zasobów i ucz się, jak identyfikować wyzwalacze. Prowadzenie dziennika może ci w tym pomóc.Wiedza pomaga w podejmowaniu decyzji lepiej niż cokolwiek innego.
 • Jeśli stwierdzisz, że bycie samemu w swoim pokoju wprowadza cię w stan umysłu, w którym bardziej prawdopodobne jest, że ulegniesz wyzwalaczom i zdecydujesz, że będziesz tego żałować, przebywaj z ludźmi tak często, jak to możliwe. Wiedza pomaga uniknąć podejmowania złych decyzji.
 1. Bądź świadomy swoich uprzedzeń. Usuń wymówki i usprawiedliwienia. Pomyśl: „Czy podejmuję właściwą decyzję, czy też łatwiejszą, gdy musisz coś zrobić?” Większość ludzi ma naturalną pokusę podążania ścieżką najmniejszego oporu.
 • Często złe decyzje wynikają z braku jasnego myślenia. Poświęć więcej czasu na przemyślenie decyzji. Unikaj decydowania, a następnie szukania uzasadnień, aby go bronić.
 1.  Przypomnij sobie cel długoterminowy i dlaczego warto. Skupienie się na swoim celu jest kluczowe. Zawsze porównuj swoje decyzje ze sobą. Możesz zapytać: „Czy powinienem zjeść tego cheeseburgera i czuć się okropnie przez resztę dnia, czy powinienem zjeść owoce i poczuć się lepiej?”
 • „Czy powinienem się wyspać i spóźnić do pracy, czy powinienem teraz wstać i przyjść wcześniej, aby mieć lepszy dzień?” Pamiętanie o celu pomoże ci dokonać mądrzejszego wyboru.
 1. Odsuń się od sytuacji.W życiu jest bardzo niewiele decyzji, które należy podjąć w tej chwili. Prawie wszystko inne może chwilę poczekać. Pokusa zawsze się spieszy. Pragnie tej satysfakcji jak najszybciej.
 • Opóźnianie decyzji może spowodować, że presja, by podjąć niemądrą decyzję, wyczerpie się. Pomaga również pamiętać, że chwila przyjemności nigdy nie jest warta poczucia winy, które następuje.
 1. Podążaj przez. Tu wkracza odwaga. Zrób krok i zaangażuj się. Gdy już zaczniesz, łatwiej będzie kontynuować. Budowanie odwagi jest jak budowanie mięśni. Zaczynasz od małych decyzji i stajesz się lepszy w ich podejmowaniu.
 • Możliwe, że zobaczysz lepsze życie. Możesz nawet dokładnie zaplanować, jak to zdobyć. Ale bez odwagi nigdy nie uda ci się go zdobyć.

Życie polega na nauce, więcnikt nie ma racji za każdym razem. Ulegamy pokusie. Czasami decydujemy na podstawie naszych informacji, które mogą nie być wystarczające.

Nikt nie jest nieustraszony. Wykazujesz odwagę, kontynuując próby pomimo strachu i presji pokus.

Podjęcie odważnej decyzji nie zawsze jest łatwe, ale zawsze warto. Możesz rozwinąć męstwo moralne. Kluczem do tego jest samodyscyplina, którą można znaleźć, jeśli nadal ciężko pracujesz.

Nagradzaj się, gdy podejmiesz mądrą decyzję i kontynuuj trening umysłu. Im silniejszy będzie twój umysł, tym łatwiejsze będzie twoje życie!

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More