fbpx

Strategie przyciągania nowych klientów

Table of Contents

W dzisiejszym świecie biznesu panuje duża konkurencja. Dlatego budowanie relacji z nowymi klientami w Twojej firmie nie zawsze jest łatwe.

Skuteczne innowacje mające na celu zwiększenie bazy klientów firmy zawsze obejmują dotarcie do klientów, przyciągnięcie ich i sprawienie, by wracali po więcej.

Postępuj zgodnie z tymi prostymi sztuczkami a dowiedzieć się jakie są główne strategie przyciągania nowych klientów:

 1. Zidentyfikuj swojego idealnego nowego klienta. Zadaj sobie pytanie, jaki jest Twój idealny nowy klient. Dowiedz się, czego oczekuje Twój idealny nowy klient od Twojej firmy. Określ, jaką wyjątkową ofertę możesz zaoferować każdemu nowemu klientowi.
 • Należy pamiętać, że dwie lub więcej osób nie będzie miało takich samych oczekiwań. Twoja strategia sprzedaży musi być realizowana w oparciu o indywidualne oczekiwania. Może to być realistyczne, gdy przeprowadzasz badania rynku.
 • Zidentyfikuj różne niszowe grupy, które będą potrzebować twoich produktów lub usług i co możesz zrobić dla każdej grupy.
 1. Oferuj rabaty, prezenty i promocje. Konsumenci zwracają uwagę zarówno na wartość, jak i okazje. Jako firma, jednym ze sposobów na zdobycie nowych klientów i zatrzymanie ich jest ich zwabienie. Zwab ich rabatami i promocjami.
 • Zachęcanie klientów daje im powody do powrotu do współpracy z Tobą. Na przykład: kup dwa, otrzymaj jeden gratis, opakowania na prezenty, kupony lub bony. Te okazje są odpowiednie do utrzymywania dobrych relacji z klientami.
 • Z drugiej strony rabaty sprawiają, że Twoi klienci czują się dobrze. Zmniejsza to prawdopodobieństwo, że będą porównywać Twoje produkty z produktami różnych marek. Dlatego nowi klienci wybiorą cię zamiast konkurencji.
 1. Poproś o polecenie. Bardzo łatwo jest poszerzyć bazę klientów poprzez polecenia. To dlatego, że polecenia nie kosztują ani grosza. Obecni klienci, którzy mieli dobre relacje z Twoją firmą, mogą z łatwością przedstawić znajomych Twojej firmie.
 • Istnieje duże prawdopodobieństwo, że większość poleconych osób również zostanie klientami. Musisz tylko dotrzeć do swoich obecnych klientów i poprosić o rekomendacje.
 1. Ponownie skontaktuj się ze starymi klientami. Zawsze ważne jest, aby mieć bazę danych swoich klientów. Od czasu do czasu wysyłaj im wiadomości, aby sprawdzić, co u Nich i jak się z tobą współpracuje. Przedstaw im także swoje nowe produkty oraz wszelkie inne aktualizacje dotyczące Twojej firmy.
 • W ten sposób tworzysz przypomnienie o wszelkich przyszłych okazjach. Okresowo udostępniaj swoim klientom pamiątki firmowe. Dzięki temu nazwa Twojej firmy na zawsze pozostanie w pamięci Twoich klientów.
 1. Przekazać infromacje. Zwiększ swoją sprzedaż poprzez reklamę. Uzyskaj tam informacje o swojej firmie. Rozpowszechniaj informacje o swojej firmie tak daleko, jak to możliwe.
 • Forma strategii reklamowej do wyboru zależy od docelowej grupy demograficznej. Weź pod uwagę billboardy online, media społecznościowe, reklamy telewizyjne lub radiowe i wiele innych.
 • Warto też śledzić strony z recenzjami. Zachęć klientów do pozostawienia u Ciebie recenzji swoich doświadczeń. Pozytywne recenzje podniosą Twoje oceny. Jednak przeproś za negatywne recenzje i ewentualnie zwróć lub zrekompensuj. Pokaże Ci to, jak ważni są dla Ciebie Twoi klienci.

Pozyskiwanie nowych klientów do Twojej firmy łączy umiejętności PR, zdrowy rozsądek i taktyczne posunięcia biznesowe. Dowiedz się więcej o swoich klientach i o tym, jak ich zatrzymać. Wypróbuj te wskazówki, aby zwiększyć bazę klientów i zyski.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More