fbpx

Radość z wakacji – Jak bardziej cieszyć się wakacjami

Table of Contents

Kiedy ciężko pracujesz przez cały rok, pocieszająca jest świadomość, że zbliżają się wakacje. Twoje wolne dni zwykle tworzą szczęśliwe wspomnienia, ale czasami mogą być rozczarowujące.

Jeśli pracujesz w USA, masz jeszcze więcej powodów, by uprzyjemniać sobie każdy dzień, bo Twój płatny urlop prawdopodobnie jest ograniczony. Pracownicy we Francji, Niemczech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii mają ponad 30 dni urlopu, podczas gdy Ty masz średnio 10 dni.

Pandemia dodała też nowe utrudnienia. Według sondażu przeprowadzonego przez CNBC, ponad 92% Amerykanów odwołało, przełożyło lub nie zarezerwowało wakacji w 2020 roku.

Jak możesz zwiększyć swoje szanse na spędzenie wspaniałego czasu poza domem? Wypróbuj te sugestie, aby bardziej cieszyć się wakacjami.

Kroki, które należy podjąć przed wakacjami

Niektóre badania wykazały, że planowanie wakacji może być równie zabawne, jak ich branie.

Radość z wakacji. Rozkoszuj się oczekiwaniem dzięki tym strategiom:

 1. Zacząć wcześnie. Twój pracodawca decyduje, ile dni urlopu Ci przyznać, ale możesz dać sobie tyle czasu, ile chcesz, na ich zaplanowanie.Spraw, aby był to ciągły proces, abyś mógł dać sobie impuls, kiedy tylko go potrzebujesz.
 2. Miejsca badań. Oglądaj filmy z podróży i czytaj czasopisma. Porozmawiaj z innymi o ich ulubionych miejscach. Ucz się różnych kultur i języków.
 3. Wybierz swoich towarzyszy. Jeśli podróżujesz z rodziną i przyjaciółmi, zastanów się, jak sobie poradzisz, dzieląc ze sobą więcej czasu. Jeśli chcesz nawiązać nowe znajomości, dołącz do grupy, która podziela Twoje zainteresowania.

Kroki, które należy podjąć podczas wakacji

W domu lub poza nim możesz sprawić, że każdy dzień będzie bardziej wyjątkowy.

Wypróbuj te wskazówki na orzeźwiającą przerwę:

 1. Tempo się. Realistycznie podchodź do swojego harmonogramu. Doceniając kawałek rytmów Paryża, próbując szybko przejrzeć długą listę muzeów i zabytków.
 2. Oderwij się od pracy. Zostaw swoją pracę za sobą w największym możliwym stopniu. Zrób tyle, ile możesz, z wyprzedzeniem. Włącz wiadomość o nieobecności i daj znać współpracownikom, że jesteś dostępny tylko w pilnych sprawach.
 3. Spróbuj czegoś nowego. Wykorzystaj wakacje, aby spróbować świeżych doświadczeń. W zależności od poziomu komfortu może to oznaczać nurkowanie w klatce z rekinami lub po prostu jedzenie w lokalnych restauracjach.
 4. Rozpieszczaj się. Zaplanuj czas na robienie rzeczy, które kochasz. Uczestniczyć w koncertach i wystawach sztuki. Żegluj lub wędruj.
 5. Robić notatki. Klikanie zdjęć telefonem jest łatwe, ale pisanie o swoich doświadczeniach może uczynić je bardziej znaczącymi. Notuj swoje myśli podczas posiłków lub przed snem.
 6. Stwórz wielki finał. Zorganizuj coś wyjątkowego na ostatni dzień lub wieczór.Prawdopodobnie będą to chwile, które najbardziej zapamiętasz.

Kroki, które należy podjąć po wakacjach

Czy po powrocie do domu czujesz się czasami zawiedziony? Dowiedz się, jak trzymać się szczęśliwych uczuć.

Wypróbuj te techniki:

 1. Odpocząć. Pozwól sobie na chwilę relaksu przed powrotem do biura i zajęciem się obowiązkami domowymi. Może uda Ci się wziąć dodatkowy dzień wolny lub spędzić spokojny wieczór, zamawiając jedzenie na wynos i oglądając zabawny film.
 2. Wyznaczaj nowe cele. Teraz, gdy czujesz się odświeżony, znajdź ekscytujący projekt, w który możesz się zagłębić. Załóż ogródek warzywny lub zapisz się na kurs online.
 3. Zajmij się podstawowymi problemami. Wakacje są cudowne, ale jeśli chcesz dokonać poważnych zmian w swoim życiu, musisz podjąć dalsze działania. Może to obejmować rozmowę z terapeutą lub regularne ćwiczenia.
 4. Zaplanuj więcej podróży. Zacznij pracować na następne wakacje. Kiedy podróżujesz więcej, udane dni zrównoważą sporadyczne napady trudnej pogody i niestrawności.

Wakacje są niezbędne dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Weź czas wolny i dobrze go wykorzystaj, abyś pozostał wesoły i produktywny.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More