fbpx

Przewodnik dla liderów

Table of Contents

Jako lider możesz się zastanawiać, gdzie na liście priorytetów znajduje się uznanie pracowników. Okazuje się, że może to być nawet ważniejsze niż myślisz. Według Towarzystwa Zarządzania Zasobami Ludzkimi (SHRM),79% pracowników twierdzi, że uznanie sprawia, że ​​pracują ciężej.

Niestety, duża część tego potencjału może zostać zmarnowana. Ankieta Gallupa wykazała, że ​​tylko jeden na trzech pracowników w USA twierdzi, że niedawno otrzymał uznanie lub pochwałę za dobrą pracę,

Powiadamianie pracowników, że robią różnicę, jest istotną częścią przywództwa. Zapoznaj się z tym krótkim przewodnikiem dotyczącym tworzenia silnej kultury uznania.

Korzyści z programów uznawania pracowników:

 1. Zmniejsz obroty. Odnawialna siła robocza zwiększa koszty zatrudniania i szkolenia oraz zmniejsza zyski. Osoby osiągające wysokie wyniki są bardziej skłonne do pozostania w firmie, jeśli czują się cenione i doceniane.
 2. Buduj morale. Zadbaj o zadowolenie pracowników i zwiększ ich pewność siebie. Nawet prosty komplement może zwiększyć motywację i pracę zespołową.
 3. Promuj dobre samopoczucie. Badanie przeprowadzone przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne potwierdza to, czego można się spodziewać.Bycie docenianym w pracy prowadzi do lepszego zdrowia fizycznego i psychicznego, a także sprawia, że ​​pracownicy są szczęśliwsi poza pracą.
 4. Nie przekraczaj swojego budżetu. Chociaż nagrody pieniężne są pożądane, wiele form uznania kosztuje bardzo niewiele w stosunku do ich wpływu. To świetna okazja dla Ciebie i Twoich pracowników.

Strategie programów uznania dla pracowników:

 1. Zidentyfikuj preferencje. Rozpoznawanie należy dostosować do indywidualnych potrzeb. Na przykład, niektórzy pracownicy będą chcieli być w centrum uwagi, podczas gdy inni będą chcieli otrzymać podziękowania prywatnie.
 2. Być specyficznym. Ważne jest, aby zrobić coś więcej niż powiedzieć komuś, że wykonuje dobrą robotę. Szczegółowe opinie brzmią bardziej szczerze. Zawiera również wskazówki dla reszty personelu dotyczące wartości i priorytetów Twojej firmy.
 3. Często chwal. Nauka sugeruje, że rozpoznawanie musi być częste. Badanie SHRM wykazało, że po uznaniu w ostatnim miesiącu 82% pracowników stwierdziło, że ufa liderom wyższego szczebla, w porównaniu z zaledwie 48% pracowników, którzy nie zostali docenieni w ostatnim miesiącu.
 4. Rozłóż to dookoła. Pochwała może pochodzić od przełożonych, jak również z wielu innych źródeł.Zachęcaj rówieśników do wzajemnego wspierania się. Zwracaj uwagę na to, co klienci mają do powiedzenia. Nawet krótka interakcja z dyrektorem generalnym lub zarządem też może być ekscytująca.
 5. Planuj wydarzenia. Jeśli wielu pracowników lubi publiczne uznanie, rozpocznij program pracownika miesiąca. Możesz także zorganizować coroczną kolację z nagrodami dla najlepszych wykonawców.
 6. Notuj. Daj komuś namacalny dowód swojego szacunku. Wydrukuj certyfikaty lub napisz odręcznie list z podziękowaniami. Wiadomości cyfrowe też się liczą.
 7. Rozdaj smakołyki. Zaskocz swój zespół przedmiotami, takimi jak jedzenie i gadżety firmowe. Przedmioty technologiczne i naczynia do picia są zwykle popularne.
 8. Ulepsz swój proces recenzji. Czy twoje oceny wydajności są uczciwe? Czy przekazują pracownikom informacje zwrotne, które mogą wprowadzić w życie? Jeśli nie masz pewności, porozmawiaj z konsultantem lub przejrzyj oprogramowanie, które może pomóc.
 9. Zapewnij możliwości awansu. Poinformuj pracowników, co muszą zrobić, aby wziąć pod uwagę awans lub wziąć na siebie większą odpowiedzialność. Śledź działania, które wykazują inicjatywę i innowacyjność.
 10. Nagradzaj wydajność. Skoncentruj swój program uznawania na osiągnięciach. Zaprojektuj wskaźniki do kwantyfikacji pracy każdego pracownika. Może to oznaczać liczbę dokonanych sprzedaży lub napisanych białych ksiąg.
 11. Zachęcaj do dumy. Pamiętaj, że programy uznania obejmują motywację zewnętrzną, która może wzmocnić pozytywne nastawienie danej osoby.Stwórz zdrową i integracyjną kulturę, w której każdy pracownik czuje, że może należeć i wnosić swój wkład.

Wykorzystaj swoje przywództwo, aby inni poczuli się docenieni i docenieni. Uznanie pracowników to skuteczny i wydajny sposób na wspieranie indywidualnego dobrostanu i sukcesu biznesowego.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More