fbpx

Przewodnik dbania o siebie dla mężczyzn

Table of Contents

Wielu mężczyzn nie dostrzega boomu na samoopiekę. Świece o zapachu wanilii mogą brzmieć zbyt kobieco. Jednakże,dobre samopoczucie jest podstawową potrzebą każdej płci.

Przewodnik dbania o siebie dla mężczyzn. Niestety mężczyźni napotykają dodatkowe bariery:

 • Artykuły w czasopismach i reklamy telewizyjne są zwykle skierowane do kobiet, a produkty i pomysły mogą nie być atrakcyjne dla mężczyzn.
 • Nadal istnieje społeczna presja wywierana na mężczyzn, aby koncentrowali się bardziej na karierze niż na życiu osobistym.
 • Nawet jeśli myślą o swoich ciałach, mogą być bardziej przyzwyczajeni do kontrolowania ich niż słuchania ich.

Chociaż istnieją wyzwania do pokonania,dbanie o siebie jest tak samo ważne dla mężczyzn jak i dla kobiet. Wypróbuj te sugestie, aby pielęgnować swoje ciało i umysł.

Samoopieka mężczyzn dla zdrowia fizycznego:

 1. Ćwicz regularnie.  Mężczyźni są bardziej aktywni fizycznie niż kobiety, więc tak trzymaj. Jeśli zwykle podnosisz ciężary i uprawiasz sport, pamiętaj, aby również rozciąganie było stałym elementem Twoich treningów.
 2. Jedz zbilansowaną dietę. Skoncentruj się na pełnowartościowej żywności zamiast produktów ultra przetworzonych. Spożywaj co najmniej 3 szklanki warzyw i 2 szklanki owoców każdego dnia.
 3. Śpij dobrze. Problemy z sercem i płucami, które przerywają sen, częściej występują u mężczyzn. Ułatw sobie swoje 8 godzin, utrzymując stałą porę snu i blokując hałas w tle za pomocą wentylatora lub urządzenia generującego biały szum.
 4. Pij z umiarem. CDC donosi, że mężczyźni są prawie dwa razy bardziej skłonni do upijania się niż kobiety. Ogranicz się do 2 drinków lub mniej dziennie i zrób sobie wolne od alkoholu.
 5. Unikaj palenia. Rzucenie palenia to jedna z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić dla swojego zdrowia.Obejmuje to również bezdymne odmiany tytoniu. Jeśli próbowałeś już wcześniej, spróbuj ponownie.Większość dorosłych potrzebuje więcej niż jednej próby rzucenia palenia.
 6. Ćwicz pielęgnację skóry. Możesz chcieć rzucić drugie spojrzenie na maski na twarz. Twoja skóra jest narządem, który wymaga uwagi. Noś krem ​​z filtrem i gol twarz po prysznicu, gdy jest ciepło i wilgotno.
 7. Zobacz swojego lekarza. Średnia długość życia mężczyzn jest o pięć lat krótsza niż kobiet. Przyczyny są złożone, ale możesz zwiększyć swoje szanse, poddając się rutynowym badaniom przesiewowym i postępując zgodnie z zaleceniami lekarza.

Samoopieka mężczyzn dla zdrowia psychicznego:

 1. Pogłębiaj swoje przyjaźnie. Wiele badań wykazało, że mężczyźni mają ze sobą mniej i bardziej powierzchowne relacje.Aby uzyskać bliższe kontakty, spróbuj spędzać więcej czasu ze znajomymi i zadawaj pytania, aby dowiedzieć się o nich więcej.
 2. Radzić sobie ze stresem. Znajdź konstruktywne sposoby radzenia sobie z codziennymi napięciami. Aktywność fizyczna to doskonały sposób na relaks i poprawę nastroju. Inne mądre wybory obejmują słuchanie muzyki i spędzanie czasu z psem.
 3. Kontynuuj naukę. Stymuluj swój umysł. Weź udział w kursach na tematy, które Cię interesują, zwłaszcza na tematy niezwiązane z Twoją karierą. Czytaj książki i słuchaj podcastów podczas biegania lub prowadzenia samochodu.
 4. Rozwijaj swoją duchowość. Połącz się z czymś większym niż ty sam. Zastanów się i módl się sam lub jako członek swojej wspólnoty wyznaniowej. Studiuj nauki ścisłe lub odwdzięcz się swojej społeczności pracą wolontariacką.
 5. Rozważ doradztwo. Depresja, samobójstwa i nadużywanie substancji są częstsze wśród mężczyzn, ale rzadziej szukają usług w zakresie zdrowia psychicznego. Pokonanie piętna może uratować ci życie. Twój lekarz podstawowej opieki zdrowotnej może pomóc ci znaleźć zasoby, a leczenie jest poufne.

Dbanie o siebie to coś więcej niż kąpiele bąbelkowe, a wielu mężczyzn to zauważa. Według ankiety przeprowadzonej przez Miraval Resorts, prawie 60% mężczyzn stwierdziło, że w ciągu ostatnich 5 lat uczestniczy w praktykach związanych z dbaniem o siebie. Twój styl życia odgrywa ważną rolę w Twoim samopoczuciu, więc dołącz do rewolucji samoopieki. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś!

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More