fbpx

Partner jako współlokator?

Table of Contents

Czy twoja bratnia dusza zamieniła się w współlokatora? Być może nie masz oddzielnych półek w lodówce, ale nie jesteś tak blisko, jak kiedyś.

Kiedy skończy się etap miesiąca miodowego,parom łatwo jest się rozejść. Jesteś tak zajęty codziennymi obowiązkami, że możesz zacząć brać siebie za coś oczywistego.

Aby twój związek był zdrowy i silny, ważne jest, aby regularnie inwestować trochę czasu i wysiłku. Wypróbuj te wskazówki, aby ponownie połączyć się ze swoim partnerem.

Pracując razem jako zespół

Niektóre z rzeczy, które robisz w pracy, aby być pomocnym członkiem zespołu, odnoszą się również do życia domowego. Bądź gotów na kompromis, aby zapewnić sobie nawzajem szczęście. Wnieś swoje unikalne mocne strony, aby wspólnie odnieść sukces.

Partner jako współlokator? Wypróbuj te strategie:

 1. Wyznaczone cele. Twój związek rozwija się, gdy razem ewoluujecie. Porozmawiaj o swoich wartościach i marzeniach.Wspólne cele dają poczucie celu i kierunku w życiu. Kiedy twoja wizja jest jasna, możesz tworzyć konkretne plany, jak spędzić czas i energię.
 2. Rozwiązywać konflikty. Nadal czasami się nie zgadzasz. Słuchajcie się nawzajem z otwartym umysłem i szukajcie rozwiązań, które zaspokoją obie potrzeby. Wypracowanie dzielących was różnic może was do siebie zbliżyć.
 3. Wyrazić wdzięczność. Pokaż swojemu partnerowi, jak bardzo go cenisz. Chwal je, gdy zrobią coś dobrego i powiedz im, jak sprawiają, że twoje życie jest radośniejsze.
 4. Zbuduj bezpieczeństwo finansowe. Zarządzanie pieniędzmi jest częstym źródłem tarć dla wielu par. Bądźcie ze sobą szczerzy w kwestii swoich nawyków i oczekiwań.
 5. Planować naprzód. W życiu dzieją się rzeczy nieoczekiwane. Istnieje jednak wiele zmian, które możesz przewidzieć, więc masz więcej czasu na dostosowanie się. Przygotuj się na rodzicielstwo i emeryturę.
 6. Wspólnie podejmujcie ważne decyzje. Wybory, których dokonujesz, wpływają również na twojego partnera. Możliwość osiągnięcia porozumienia w ważnych sprawach świadczy o zaufaniu i szacunku.

Życie razem jako para

Ze współlokatorem prawdopodobnie będziesz zadowolony, jeśli zapłaci swoją część rachunków. Z partnerem oczekujesz znacznie więcej.

Naucz się inspirować i wspierać się nawzajem za pomocą tych wskazówek:

 1. Priorytetyzuj swój związek. Dbaj o związek ze swoim partnerem i myśl o nim na szczycie listy rzeczy do zrobienia.Odpuść małe rzeczy i skup się na tym, co w nich kochasz.
 2. Zaplanuj noce na randki. Spędź trochę czasu ze sobą bez codziennego stresu. Na zmianę planuj zabawne zajęcia. Zdecyduj się na kolację i film lub bardziej nietypowe pomysły. Możesz też zostać w domu, jeśli potrzebujesz spokojnego czasu razem.
 3. Ożyw swoje rozmowy. Kiedy ostatnio rozmawiałeś o czymś innym niż naprawy w domu i dzieci? Dowiedz się, co twój partner myśli o wiadomościach i trendach kulturowych. Zapytajcie się nawzajem, czego chcecie od życia.
 4. Podążaj za swoimi pasjami. Róbcie różne rzeczy razem. Znajdź hobby, które oboje lubicie, na przykład grę w tenisa lub budowanie robotów. Zapisz się na zajęcia z gotowania dla smakoszy lub literatury rosyjskiej.
 5. Bierz urlopy. Skorzystaj z możliwości oderwania się od codziennych obowiązków i obowiązków. Możesz zobaczyć swojego partnera w nowym świetle i wrócić do domu wypoczęty.
 6. Pozostań niezależny. Musisz dbać o siebie jako jednostkę, jeśli chcesz być szczęśliwą parą. Trzymaj się własnych przyjaciół i zainteresowań.
 7. Rozważ doradztwo. Jeśli potrzebujesz więcej pomocy, spotkanie z profesjonalnym terapeutą może pomóc ci zmienić stare nawyki. Możesz iść sam lub z partnerem.

Ożywienie długoterminowego związku jest wyzwaniem, ale nagrody są tego warte. Będziesz mieć towarzysza, który będzie po twojej stronie i partnera, który będzie dzielić się twoim ciężarem.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More