fbpx

Nauka autohipnozy: popraw swoje życie siedząc wygodnie na kanapie

Table of Contents

Hipnoza może przynieść wiele korzyści. Można nawet zahipnotyzować samego siebie. Autohipnoza może zapewnić zmianę, której pragniesz. Autohipnoza może zmienić twoje nastawienie, emocje i zachowania. Może również zmienić złe nawyki lub zwiększyć poczucie własnej wartości.

Wielu postrzega autohipnozę jako brak kontroli lub świadomości, ale w rzeczywistości jest odwrotnie. Hipnoza wiąże się z wysokim stopniem koncentracji.

Stan autohipnozy jest podobny do stanu medytacji, ale ma inny cel. Medytacja polega na oczyszczeniu umysłu. Autohipnoza polega na wprowadzaniu do umysłu nowych myśli i pomysłów.

Hipnoza to bezpieczny i skuteczny sposób na zmianę przekonań i nawyków. Istnieją pracownicy służby zdrowia przeszkoleni w zakresie stosowania hipnoterapii, ale wiele z tych samych korzyści można uzyskać samodzielnie. Jednak w razie potrzeby poszukaj profesjonalnej pomocy.

Autohipnoza jest bezpieczna i prosta:

  1. Autohipnoza to umiejętność, której rozwinięcie często wymaga czasu. Nauka relaksacji i koncentracji wymaga czasu. To nie zajmie lat, ale może zająć miesiąc lub dwa, aby zobaczyć wyniki i poczuć się naprawdę odprężonym.
  2. Usiądź w wygodnej pozycji ze stopami płasko na podłodze. Jeśli możesz siedzieć w pozycji medytacyjnej i czuć się komfortowo, pozycja pełnego lotosu jest również skuteczna. Unikaj pozycji, które pozwolą ci zasnąć. Unikaj również pozycji, których nie możesz utrzymać przez co najmniej 10 minut.
  3. Wpatruj się w punkt dokładnie naprzeciwko ciebie. Weź głęboki oddech i siłą nakaż sobie teraz relaksację. „Teraz relaksuję cięło i umysł!” Powtórz to zdanie kilka razy i pozwól oczom się zamknąć. Wydawaj polecenia delikatnie, ale bądź przekonujący.
  4. Najważniejszym krokiem jest całkowite rozluźnienie ciała. Powiedz sobie, że z każdym oddechem stajesz się bardziej zrelaksowany. Poczuj, jak oddech przepływa przez nos i usta.
  5. Daj sobie sugestie. Niech to będzie pozytywne i w czasie teraźniejszym. „Jestem spokojny i zrelaksowany” jest lepsze niż „nie boję się ani nie stresuję”. Ogranicz liczbę sugestii do pięciu lub mniej i powtórz je po cichu kilka razy.
  6. Wizualizuj siebie, realizując swoje sugestie. Jeśli twoja sugestia hipnotyczna dotyczy pewności siebie, wyobraź sobie, że jesteś pewny siebie w trudnych sytuacjach. Pomyśl o wszystkich możliwych scenariuszach z życia codziennego i uwzględnij je w swoich wizualizacjach.
  7. Kiedy skończysz, powiedz sobie, że czas wrócić do tu i teraz. Powiedz sobie, że będziesz w pełni rozbudzony, licząc do trzech. Policz i otwórz oczy. Możesz czuć się trochę senny przez kilka minut, ale nie jest to bardziej szkodliwe niż przebudzenie z krótkiej drzemki. Poruszaj się, a wkrótce poczujesz się dobrze.
  8. Możesz powtórzyć proces, kiedy tylko masz czas. Oczywiście, w sytuacjach, kiedy jesteś fizycznie bezpieczny. Hipnotyzowanie się podczas prowadzenia samochodu lub obsługiwania maszyn nie jest właściwe ani bezpieczne. Spróbuj wykonać autohipnozę kilka razy dziennie.

Hipnotyczne sugestie mogą również wymagać wielu powtórzeń, zanim zobaczysz wyniki. Jeśli szukasz czegoś nowego, autohipnoza jest przydatną umiejętnością.

Autohipnoza może być użytecznym narzędziem w rozwoju osobistym. Jeśli szukasz nowego sposobu na zmianę swoich przekonań lub zachowań, autohipnoza może ci pomóc. Istnieje krzywa uczenia się, aby rozwinąć umiejętności niezbędne do skutecznego zahipnotyzowania się. Podobnie jak w przypadku medytacji, osiągnięcie umiarkowanych umiejętności może zająć miesiące.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More