fbpx

Kierunek życia nastolatka

Table of Contents

Ustalenie poczucia kierunku jest jedną z najtrudniejszych decyzji w życiu, zwłaszcza gdy jest się nastolatkiem. Znalezienie ścieżki, która zapewni ci cel, może być onieśmielające – ale jest ważne.

Znalezienie kierunku i poczucie celu może pomóc zmniejszyć ryzyko lęku i depresji. Pozwala także na kształtowanie własnej tożsamości i daje moc podejmowania decyzji zgodnych z tą tożsamością.

Badania wykazały, że poczucie celu w życiu chroni przed negatywnymi zdarzeniami życiowymi. Staniesz się bardziej odporny na wyzwania i przeszkody.

Kierunek życia nastolatka. Przeanalizujmy, jak można znaleźć kierunek w życiu:

 1. Poznaj zainteresowania. Wielu z nas ma wiele zainteresowań i jest wielopłaszczyznowych, a to może czasami utrudniać nam znalezienie kierunku w życiu.
 • Zrób listę swoich zainteresowań i możliwości zgłębienia tych zainteresowań. Dowiedz się, który z nich będziesz robić przez resztę swojego życia, lub zastanów się, jak można je połączyć.
 1. Znajdź to, co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy. Każdego dnia notuj pomysły, które sprawiają, że czujesz się podekscytowany i ciekawy oraz co sprawia, że ​​czujesz, że jesteś wart tego szumu.
 • Zadaj sobie pytanie, jakie działania mają pozytywny wpływ na Twoje życie. To są rzeczy, które pomogą ci znaleźć swój kierunek.
 1. Ucz się na błędach.Porażka pomaga ci się uczyć i buduje umiejętności życiowe. Trudno wyobrazić sobie człowieka sukcesu, który kiedykolwiek coś osiągnął i nie poniósł porażki.Porażka jest katalizatorem sukcesu.
 • Uczenie się, jak być odpornym, jest jednym z najbardziej krytycznych aspektów tego procesu. Pozwalając sobie na popełnianie błędów, nauczysz się radzić sobie z porażką.
 1. Nie myśl o tym za dużo. O ile znalezienie kierunku w życiu jest niezbędne, wciąż jesteś młody. Z czasem znajdziesz swoją ścieżkę we właściwym czasie.
 • Nadmierne myślenie niczego nie rozwiązuje. To sprawi, że będziesz niespokojny i zestresowany bez rozwiązania.
 1. Trzymaj się swoich wartości. Podczas gdy wciąż znajdujesz swój kierunek, trzymaj się swoich wartości.
 • Badania pokazują, że nastolatki wyznające wartości mają wyższy poziom ukierunkowania i celu.
 1. Znać siebie. Aby znaleźć kierunek, ważne jest, abyś znał siebie.
 • Poświęć trochę czasu na zastanowienie się, czego chcesz od swojego życia i co sprawia, że ​​ożywasz.
 1. Mieć system wsparcia. Posiadanie grupy wspierających ludzi, którzy się o ciebie troszczą, zwłaszcza wiedząc, jakie to wyzwanie, może być bardzo pomocne.
 • Otaczaj się podobnie myślącymi ludźmi, aby dać sobie obiecującą szansę na znalezienie swojego kierunku.

Wniosek 

Chociaż znalezienie kierunku nie jest łatwe, te wskazówki mogą pomóc Ci poruszać się po tym procesie i znaleźć poczucie kierunku, jakikolwiek by on nie był.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More