fbpx

Jak zwiększyć swoją energię, gdy czujesz się wyczerpany ?

Table of Contents

Czy byłeś tak zmęczony, że nie można było utrzymać otwartych oczu ani nawet skupić się? Ciągle ziewasz i czujesz się wyczerpany do szpiku kości w środku godzin pracy?

Zwykle pierwszą rzeczą, do której zwraca się większość ludzi, gdy brakuje im energii, jest kawa i napoje energetyczne. Cukier i kofeina mogą dać ci szybki zastrzyk energii, ale kiedy ta energia się wyczerpie, pod koniec dnia poczujesz się jeszcze bardziej wyczerpany.

To, czego potrzebujesz, nie jest szybką naprawą. Potrzebujesz czegoś, co pomoże ci się nie zmęczyć.

Jak zwiększyć swoją energię, gdy czujesz się wyczerpany ? Oto osiem sposobów na zwiększenie energii i walkę z uczuciem wyczerpania:

 1. Spać na czas. Brak snu jest jedną z głównych przyczyn zmęczenia. Miej rozsądny czas na sen i trzymaj się go. Jeśli to pomoże, ustaw przypomnienie lub alarm, kiedy iść spać.
 • Postaraj się spać co najmniej 8 godzin w nocy. Twoje ciało i umysł odpoczną, a ty obudzisz się wypoczęty i pełen energii.
 1. Unikaj pomijania śniadania. Badania pokazują, że ludzie, którzy jedzą śniadanie, są mniej zmęczeni i zestresowani niż ludzie, którzy je pomijają.
  • Pokarmy bogate w błonnik, takie jak gorące płatki owsiane, trzymają się dłużej niż słodycze czy ciastka. W ciągu dnia ograniczą głód i niski poziom energii.
 1. Odtwórz swoją ulubioną playlistę. Śpiewanie do ulubionych piosenek może być dla Ciebie przełomem. Daje emocjonalny haj, jednocześnie redukując hormony stresu w organizmie.
 • Twój mózg jest na innym poziomie, kiedy odtwarzasz muzykę i cieszysz się nią. Możesz być w stanie myśleć szybciej i pracować szybko, nie czując się ospałym ani zmęczonym.
 1. Pozostań nawodniony. Odwodnienie wysysa energię i osłabia siłę i wytrzymałość.Pozostań nawodniony, pijąc więcej wody. Poprawi również jakość snu, funkcje poznawcze i nastrój.
 1. Miej przekąski pod ręką. Twój mózg potrzebuje energii, aby dobrze funkcjonować. Kiedy poziom cukru we krwi spada, może to wpływać na nastrój i sposób myślenia. Twój mózg pracuje nisko, a nastrój spada niesprowokowany.
 • Przekąski, takie jak plasterki banana, świeże jagody lub orzechy, które zawierają białko z wolno spalającymi się węglowodanami, najlepiej utrzymują poziom cukru we krwi przez dłuższy czas.
 1. Przebywaj z energicznymi ludźmi. Emocje są zaraźliwe. Możesz czerpać energię i dobre wibracje od ludzi wokół ciebie. Mogą pomóc ci poprawić nastrój, podczas gdy ludzie, którzy często są negatywni i przygnębieni, mogą wysysać twoją energię.
  • Utrzymuj wokół siebie pozytywną energię przez cały czas. Ma na Ciebie większy wpływ niż myślisz!
 1. Mierz czas za pomocą swojego zegara biologicznego. Niektórzy ludzie są bardziej energiczni rano, podczas gdy inni są najlepsi wieczorem.
 • Zwróć uwagę na swój zegar biologiczny i staraj się zaplanować wymagające czynności, kiedy poziom energii jest maksymalny.
 1. Sprawdź swoje zdrowie. Czasami osoby, które przez większość czasu czują się wyczerpane, mogą mieć do czynienia z nieznanym problemem zdrowotnym. Typowymi objawami wielu chorób, anemii i bezdechu sennego może być zmęczenie. Skontaktuj się z lekarzem, jeśli ciągle czujesz się wyczerpany.

Twoje ciało jest twoje i twoje na zawsze. Zajmij się tym!
Okazuj sobie miłość, na którą zasługujesz i rób przerwy w pracy, jeśli Twój organizm tego potrzebuje. Chodź na regularne badania kontrolne, dobrze śpij, dobrze się odżywiaj i utrzymuj wokół siebie pozytywną energię. W rezultacie będziesz mieć więcej energii.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More