fbpx

Jak włączyć ruch do codziennego życia ?

Table of Contents

Utrzymanie sprawności i aktywności to kluczowy element utrzymania zdrowego stylu życia, ale znalezienie czasu na dopasowanie tego do codziennej rutyny może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli prowadzisz intensywne życie i żonglujesz wieloma obowiązkami.

Na szczęście istnieje wiele sposobów na dodanie ruchu do swojego życia bez poświęcania zbyt wiele czasu i wysiłku.

Jak włączyć ruch do codziennego życia ? Aby pomóc Ci zachować najlepszą formę, zebraliśmy cztery najlepsze sposoby, które pomogą Ci włączyć ruch do codziennego życia.

 1. Utwórz dojazd.Jednym z najłatwiejszych sposobów na dodanie ćwiczeń do codziennej rutyny jest stworzenie sobie trasy do ćwiczeń.
 • Jeśli codziennie wychodzisz do pracy, jest to dość łatwe. Możesz wysiąść z autobusu jeden przystanek wcześniej, zaparkować trochę dalej od biura lub, najlepiej, iść do pracy iz powrotem na piechotę. To łatwy sposób na przyspieszenie kroków.
 • Jeśli pracujesz w domu, możesz dodać ćwiczenia dojeżdżające do codziennej rutyny przy minimalnym wysiłku. 
 • Każdego ranka, zanim uderzysz w biurko, wyjdź z domu, przejdź się wokół bloku, a następnie idź do pracy. Nie tylko pomoże ci to być bardziej aktywnym, ale może być również przydatne do ustalenia wyraźnej granicy między pracą a domem.
 • Wypróbuj aplikację lub smartwatch, aby liczyć kroki, które wykonujesz w drodze do pracy. Zdziwisz się, jak dużo możesz osiągnąć podczas treningu!
 1. Zainwestuj w biurko stojące.Jednym z powodów, dla których prowadzimy siedzący tryb życia, jest to, że spędzamy cały dzień pochyleni nad biurkiem. To jest coś, za co wielu z nas jest bardzo winnych.
 • Doskonałą alternatywą jest zainwestowanie gotówki w stojące biurko. Zostały zaprojektowane tak, aby można je było dopasować do wzrostu i umożliwić normalną pracę w pozycji stojącej.
 • Kiedy stoisz przez długi czas, będziesz pracować z mięśniami swojego ciała i jest bardziej prawdopodobne, że będziesz się poruszać.
 • Jeśli stojące biurko nie jest możliwe – na przykład, jeśli Twoje biuro nie przeznaczy budżetu – możesz również zdecydować się na mały rower „pod biurko”. Pozwalają one poruszać się podczas siedzenia i mogą stanowić doskonałą alternatywę dla stojącego biurka.
 1. Ustaw minutnik.W pracy łatwo się pogubić, więc upewnij się, że ustawiłeś minutnik – najlepiej co trzydzieści minut – aby wstać od biurka, rozciągnąć się i zrobić kilka kroków.
 • Przyniesie to również korzyści dla koncentracji i skupienia, a więc jest to podwójna korzyść!
 1. Wytańcz to!Czasami po prostu musisz się ruszyć, a jaki jest lepszy moment niż czekanie? Następnym razem, gdy będziesz czekać, aż czajnik się zagotuje, telefon się naładuje lub naleje się kawa, ustaw głośność telefonu, wybierz melodię i po prostu tańcz!
 • Gwarantuje to również poprawę nastroju. Każdy jest zwycięzcą.

Poświęcenie czasu na ruch ma kluczowe znaczenie dla utrzymania dobrego zdrowia psychicznego i fizycznego i powinno być głównym priorytetem w ciągu dnia. Zastosuj te cztery wskazówki w swoim życiu i obserwuj, jak czujesz się lepiej przez cały dzień.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More