fbpx

Jak utrzymać motywację i myśleć pozytywnie

Table of Contents

Świat może być pełen negatywnych rzeczy. Dlatego tak ważne jest, aby zachować pozytywne nastawienie i motywację, niezależnie od sytuacji, z którymi możesz się spotkać — dobrych lub złych.

Czy kiedykolwiek przeczytałeś motywacyjną książkę, obejrzałeś inspirujący film lub próbowałeś wprowadzić w życie nowy nawyk, ale poddałeś się po kilku dniach?

Co się dzieje? Dlaczego jest tak, że jesteśmy zmotywowani, zainspirowani i mamy te wszystkie świetne pomysły, a potem nic się nie dzieje? Kiedy brakuje Ci motywacji lub energii, zacznij od tych trzech pytań:

 • Czego chcesz od tego dnia?
 • Co zrobiłeś dzisiaj, aby zbliżyć się do tych rzeczy?
 • Co mógłbyś teraz zrobić, co przybliżyłoby cię do twoich celów?

Uczciwe odpowiedzi na powyższe pytania dodają ci energii do codziennych zajęć.

Pamiętaj, że tylko ty i twój sposób myślenia możecie wygenerować pozytywną energię, której potrzebujecie. Możesz ćwiczyć tylko niektóre wypróbowane i przetestowane procedury, które mogą postawić Cię na nogi, gdy jesteś w dołku. Każdego motywują różne rzeczy. Po pierwsze, zrozum, co Cię motywuje.

Jak utrzymać motywację i myśleć pozytywnie? Pozwól, aby te wskazówki dotyczące samodoskonalenia pomogły Ci pozostać zmotywowanym i pozytywnie nastawionym:

 1. Każdego dnia znajdź czas dla siebie. Ćwicz samoopiekę. Zaplanuj chwilę, w której nie odbierasz telefonów, nie przeglądasz mediów społecznościowych, nie odpowiadasz na maila ani nie oglądasz ulubionego filmu.
 • Na świecie jest wiele rozpraszaczy. Jednakże,jeśli nie poświęcisz czasu na refleksję, nie możesz iść naprzód. Nawet jeśli jest to 5 minut każdego dnia, wiedz, że na to zasługujesz.
 1. Nagradzaj się za każdą małą rzecz. Ustaw małe kamienie milowe w swoim życiu, takie jak ukończenie zadania na czas. Nagradzaj się, oglądając ulubiony program lub kupując ulubioną kawę.
 • Samonagroda nie zawsze musi być pieniężna lub czasochłonna. Drobne rzeczy, których nie cenisz, czynią cuda. Na przykład,stań ​​teraz na nogi i powiedz sobie „Jesteś zwycięzcą” lub „Jesteś zdolny”. Zobacz jakie to daje uczucie.
 1. Otaczaj się pozytywnie nastawionymi ludźmi. Czasami potrzebujesz trochę dodatkowego impulsu, aby przetrwać dzień. Dlatego tak ważne jest otaczanie się ludźmi pozytywnymi i zmotywowanymi.
 • Z pozytywnymi ludźmi w twoim życiu utrzymanie głowy w górze jest o wiele łatwiejsze. To jak powiew świeżego powietrza, gdy czujesz się przygnębiony.
 1. Pomagać innym. Wywieranie pozytywnego wpływu na życie ludzi przynosi niezwykłe uczucie radości.
 1. Wizualizuj sobie sukces. Prawdopodobnie już to słyszałeś, ale jest ku temu powód! To działa! Poświęć kilka minut każdego ranka lub wieczora, aby wyobrazić sobie, jak by to było, gdybyś odniósł sukces.
 • Poświęć trochę czasu na zastanowienie się, jak dobrze będziesz się czuł, przechodząc na drugą stronę tego wyzwania!
 1. Pozbądź się rozproszeń. Łatwo jest dać się rozproszyć, prawda? Niezależnie od tego, czy Twoją rozrywką jest najnowszy reality show w telewizji, najnowszy smak lodów, Twoje dzieci, czy łóżko, które teraz wygląda tak wygodnie.
 • Łatwo jest znaleźć rzeczy, które przyciągną Twoją uwagę i odciągną ją od tego, co powinieneś robić.Kiedy nie karmisz swoich rozrywek, będziesz mieć więcej czasu dla siebie.

W dzisiejszych czasach wielu z nas ma trudności z utrzymaniem motywacji i pozytywnego nastawienia. Krajobraz mediów społecznościowych jest pełen negatywności.

Przy całej negatywności trudno jest zrozumieć, dlaczego robimy to, co robimy. A czasami możemy mieć wrażenie, że nie robimy żadnej różnicy. Niech te wskazówki będą dla ciebie zachętą do ucieczki przed negatywnymi emocjami i utrzymania motywacji.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More