fbpx

Jak stworzyć spokojny dom ?

Table of Contents

Jak mówi stare przysłowie, twój dom jest twoją twierdzą, a także twoim sanktuarium. Wielu z nas spędza dużo czasu w swoich domach, dlatego ważne jest, aby stworzyć spokojne, kojące i relaksujące miejsce do wypoczynku.

Stworzenie tego środowiska nie musi rozbijać banku. W rzeczywistości możesz przekształcić swój dom w spokojną oazę w zaledwie kilku krótkich, prostych krokach. Zbadamy je poniżej.

Jak stworzyć spokojny dom ?

 1. Zadbaj o bałagan.Pierwszym krokiem do upewnienia się, że Twój dom jest spokojny, przejrzysty i relaksujący, jest wyeliminowanie niechcianego bałaganu. Nie oznacza to, że trzeba zostać totalnym minimalistą, który jest bardzo specyficzną estetyką i stylem życia, a na pewno nie jest dla każdego.
 • Najważniejszą rzeczą jest tutaj usunięcie wszystkiego, czego już nie lubisz, nie używasz lub nie cenisz. Te rzeczy zapychają twój dom i nie oferują żadnych korzyści. Usuwając te niechciane przedmioty, robisz miejsce na pojawienie się nowych rzeczy.
 • Zacznij od wzięcia pudełka i spaceru po domu. Usuń wszystko, co jest wyraźnie zepsute lub poplamione. Pomoże Ci to w solidnym starcie.
 1. Zbieraj rzeczy, które kochasz.Po uporządkowaniu możesz wypełnić swój dom rzeczami, które kochasz i które sprawiają, że jesteś szczęśliwy. Ta część zależy wyłącznie od Ciebie. Lubisz piękne dzieła sztuki lub nietypowe ozdoby? Książki czy bibeloty?
 • Kiedy wypełnisz swój dom rzeczami, które kochasz, automatycznie będziesz szczęśliwszy, spokojniejszy i bardziej zrelaksowany. Twój dom stanie się miejscem, w którym chcesz być.
 1. Upewnij się, że czujesz się komfortowo.Kolejnym etapem jest zapewnienie sobie wygodnego miejsca do wypoczynku i relaksu. Jest to ważne dla stworzenia spokojnej atmosfery. Wybierz wygodną kanapę lub pufę i dodaj ciepłe koce i miękkie poduszki.
 • Stwórz miejsce, w którym możesz po prostu odpocząć fizycznie. Jest to ważne dla uspokojenia umysłu.
 1. Dodaj rośliny doniczkowe.Istnieje wiele dowodów na to, że rośliny doniczkowe są niezwykle korzystne dla zdrowia psychicznego, a przebywanie w otoczeniu roślin i natury jest ważne dla poczucia odprężenia i spokoju.
 • Opieka nad roślinami domowymi jest również dobra dla twoich emocji i może pomóc ci poczuć się bardziej zrównoważonym i empatycznym.
 1. Stwórz rutynę czyszczenia.Ostatnim etapem pomagania Twojemu domowi w stworzeniu spokojnego otoczenia jest utrzymanie go w czystości. Nie oznacza to mieszkania w domu pokazowym, ale należy utrzymywać porządek, porządek i wolne od kurzu.
 • Stwórz regularną rutynę sprzątania, która pomoże Ci nadążać za pracami domowymi bez zbytniego wysiłku. Gdy wejdziesz w nawyk, wkrótce stanie się to łatwe i bezstresowe.

Poświęcając trochę czasu, aby upewnić się, że Twój dom jest spokojną, cichą przystanią, możesz maksymalnie wykorzystać każdą chwilę spędzoną na relaksie i cieszeniu się swoją przestrzenią. Trochę pracy teraz przyniesie ogromne korzyści i zapewni ogromne korzyści dla twojego zdrowia psychicznego, emocjonalnego, a nawet fizycznego.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More