fbpx

Jak rozwinąć firmę. 5 zasad rozwijających Twoją firmę

Table of Contents

Szukasz sposobów na zwiększenie skali działalności, ale nie wiesz, gdzie szukać? Czy chcesz znaleźć nowe możliwości generowania większych przychodów i poprawy widoczności w Internecie? Już dziś możesz wpłynąć na swoją firmę, przestrzegając pięciu prostych zasad poniżej.

Aby odnieść sukces w biznesie, konieczne jest podążanie za swoją pasją. Nie wystarczy mieć pasję. Musisz działać i podążać za nią od pomysłu do realizacji! Najlepszą częścią tych pięciu zasad jest to, że każdy może to zrobić, jeśli się nad tym zastanowi.

Oto 5 zasad rozwijających Twoją firmę:

 1. Być przyjaznym. W świecie luksusu klient ma zawsze rację! Jeśli klient o coś poprosi, daj mu to (i zrób to szybciej niż innym klientom). Pomoże to zbudować zaufanie i sprawić, że poczują się ważni.
 • W każdej firmie posiadanie przyjaznego personelu zwiększy lojalność klientów. Klienci z większym prawdopodobieństwem polecą usługi lub produkty Twojej firmy swoim znajomym. Dlatego powinieneś sprawić, by poczuli się docenieni i zrozumiani.
 • Przyjazny personel sprzyja również pozytywnej atmosferze, wywołując podekscytowanie i zainteresowanie klientów, którzy przechodzą przez Twoje drzwi.
 1. Uśmiech. Uśmiech sprawia, że ​​wszyscy czują się lepiej. Upewnij się, że nawet gdy się spieszysz lub masz do czynienia z wymagającymi klientami, nadal uśmiechasz się do nich i starasz się ich uspokoić. Może to być pogawędka o pogodzie lub cokolwiek innego, co pojawia się w rozmowie. Pomoże im się zrelaksować.
 • Zgodnie z hipotezą Charlesa Darwina „Facial Feedback Hypothesis” wyraz twarzy wpływa na nastrój ludzi. Daje szczęście i poprawia relacje w miejscu pracy.
 • Nawet w rozmowach telefonicznych uśmiech odgrywa ważną rolę. Kiedy się uśmiechasz, emanujesz pozytywną energią z klientami.
 • To dlatego, że kiedy się uśmiechasz, odzwierciedlasz pozytywne nastawienie. Chociaż klienci mogą nie widzieć Twojej twarzy, mogą słuchać i ulegać wpływowi Twojego tonu.
 1. Zdefiniuj jasne role dla wszystkich pracowników, w tym ich obowiązki i opisy stanowisk. Upewnij się, że są one zgodne ze strategią firmy, aby każdy znał swoją rolę w tworzeniu rzeczy!
 • Definicja roli umożliwia pracownikom budowanie kompetencji i wartości.Sporządź szczegółową listę zadań dla osób w Twojej organizacji. Upewnij się, że kryteria rekrutacji odpowiadają roli i opisowi stanowiska.
 1. Traktuj swoich klientów po królewsku. Odrobina dodatkowego wysiłku z Twojej strony może znacznie przyczynić się do tego, że klienci poczują się docenieni.
 • Doświadczenie klienta jest największą tajemnicą rozwoju Amazon. Jeff Bezos zapewnił wyjątkowy sposób radzenia sobie z klientami. Skoncentrował się na zaspokojeniu ich potrzeb. Czyniąc to, upewnił się, że zostawił trwały ślad w ich pamięci.
 • Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami: bądź uprzejmy dla swojego klienta, za każdym razem zrób dla niego coś miłego, stworzyć trwałe wspomnienie i szanować czas klienta.
 1. Oferuj zachęty za rekomendacje od zadowolonych klientów. To jeden z najłatwiejszych sposobów na rozwój firmy. To nie kosztuje dużo pieniędzy na reklamę lub promocje. Poproś obecnych klientów o rekomendacje!
 • Dobra zachęta polecająca powinna przyciągać klientów. Musi też mieć sens dla firmy. Istnieje kilka opcji nagród za polecenie. To zależy od zaangażowanej firmy i typu klientów, których nagradzasz.
 • Może to być rabat procentowy, zryczałtowana wypłata gotówki, paczki, darmowy miesiąc pracy czy wyjazdy wakacyjne.

Buduj trwałe relacje ze swoimi klientami. Budowanie relacji z klientami może być bardzo trudne. Jednak dzięki tym wskazówkom z pewnością zatrzymasz klientów na dłuższy czas.

Wprowadź te strategie i kulturę rozwoju biznesu w swojej firmie. Zwiększy to tempo wzrostu Twojej firmy.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More