fbpx

Jak radzić sobie z lękiem?

Table of Contents

Radzenie sobie z uczuciem niepokoju stało się stałą częścią naszego życia. Świat, w którym dzisiaj żyjemy, budzi w nas niepokój, gdy mija każdy kolejny dzień.

Mamy do czynienia z codzienną presją zarabiania na życie, opieka nad dziećmi, płacenie rachunków, załatwianie nieoczekiwanych okoliczności, śmierć bliskiej osoby, która napawa nas niepokojem.

Poza tym osoby z ciężkimi zaburzeniami lękowymi doświadczają również częstych i nadmiernych stanów lękowych i paniki wywołanych różnymi sytuacjami dnia codziennego.

Te uczucia wpływają na jakość twojego życia i uniemożliwiają ci codzienne życie. Utrudnia codzienne czynności i jest trudny do kontrolowania.Radzenie sobie z lękiem jest wyzwaniem i będzie wymagało wprowadzenia określonych zmian w stylu życia.

Podczas gdy wiele osób z zaburzeniami lękowymi potrzebuje leków lub terapii, aby je opanować, zmiana stylu życia i technik radzenia sobie może mieć duże znaczenie.

Jak radzić sobie z lękiem? Te wskazówki są pomocne w radzeniu sobie z lękiem:

 1. Rób wszystko krok po kroku. W większości przypadków martwimy się rzeczami lub tym, co stanie się następnego dnia, lub martwimy się o coś, co jeszcze się nie wydarzyło. Ale bycie niespokojnym nie rozwiązuje problemu. To sprawia, że ​​czujesz się gorzej i bardziej się martwisz.
 • Staraj się robić wszystko powoli i martw się tym, co masz w teraźniejszości i znajdź rozwiązanie, jeśli to możliwe.Nie rozwiązuj jutrzejszego problemu już dziś. Zostaw jutrzejszy problem na jutro.
 1. Utrzymuj aktywność fizyczną. Miej rutynę, aby pozostać aktywnym fizycznie i opracuj aktywność, która zapewni ci aktywność przez większość czasu.Ćwiczenia są dobrym lekarstwem na stres. Zmniejsza napięcie mięśni w twoim ciele, co zmniejsza udział twojego ciała w odczuwaniu niepokoju.
 • Poprawia również nastrój, uwalniając endorfiny i inne naturalne substancje chemiczne w mózgu, poprawiając samopoczucie. Możesz zacząć od krótkich spacerów lub joggingu, a następnie stopniowo przechodzić do ćwiczeń kilka razy w tygodniu.
 1. Miej wystarczająco dużo odpoczynku. Miej wystarczająco dużo odpoczynku i snu. Sen pomaga regulować nasze emocje, zmniejszając aktywność emocjonalną i fizjologiczną oraz unikając eskalacji niepokoju.
 • Badania wykazały również, że na strukturę prawie każdego człowieka ma wpływ jakość i ilość snu.Odpoczynek daje ciału przestrzeń do wyłączenia się i naprawy.
 1. Jedz zdrowe jedzenie. Zdrowe odżywianie jest niezbędne do zachowania zdrowego umysłu. Nie ma żadnych solidnych badań, które wykazałyby, że zmiany w diecie mogą wyleczyć lęk, aleuważanie na to, co jesz, może pomóc— na przykład dodanie do diety produktów takich jak warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste i białka.
 • Jedzenie z białkami pomaga dłużej czuć się pełniejszym, utrzymując stały poziom cukru. Przyjmowanie złożonych węglowodanów zwiększa ilość serotoniny w mózgu, co pomaga się uspokoić. Przykładami takich produktów są komosa ryżowa, płatki owsiane, chleb pełnoziarnisty i płatki zbożowe.
 • Unikaj pokarmów zawierających proste węglowodany, takich jak słodkie potrawy i napoje. Pij więcej wody, ponieważ lekkie odwodnienie może nawet wpłynąć na Twój nastrój, a picie napojów zawierających kofeinę nasila niepokój.
 1. Rób rzeczy, które lubisz. Zajmowanie się hobby może zmniejszyć poziom stresu, obniżyć tętno i poprawić nastrój. Możesz angażować się w takie czynności, jak masaż, kąpiel, taniec i słuchanie muzyki. Trzymaj się planu leczenia.
 1. Postępuj zgodnie z receptą. Jeśli masz przepisane leki, postępuj zgodnie z zaleceniami. Dotrzymuj terminów terapii i wykonuj wszelkie zadania zlecone przez terapeutę.Konsekwencja ma duże znaczenie dla poprawy zdrowia psychicznego, zwłaszcza gdy przyjmujesz leki.

Ponieważ lęk staje się częścią nas, ponieważ będziemy musieli sobie z nim radzić każdego dnia, możemy z nim wygrać, o ile będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby zastosować te cenne wskazówki.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More