fbpx

Jak pokonać strach przed pójściem na siłownię?

Table of Contents

Jeśli chcesz być zdrowy i sprawny, prawdopodobnie rozważałeś pójście na siłownię. Siłownie i centra fitness są pełne narzędzi, które pomogą Ci osiągnąć cele fitness. Masz dostęp do najnowszych maszyn, instruktorów i odpowiedniej atmosfery do bycia fit.

Jedyne wyzwanie?Chodzenie na siłownię może być przerażające, a wynikający z tego niepokój może spowodować, że wiele osób całkowicie zrezygnuje z chodzenia na siłownię.

Jak pokonać strach przed pójściem na siłownię? Dlaczego ludzie tak bardzo boją się chodzić na siłownię?

Strach przed pójściem na siłownię jest bardzo powszechny. Dlaczego? Nie wszyscy ludzie, którzy chcą chodzić na siłownię, są umięśnionymi, dobrze zbudowanymi sportowcami. Niektórzy mogą walczyć z problemami z poczuciem własnej wartości, próbować schudnąć lub walczyć o zdobycie dodatkowych mięśni.

Na siłowni może być wielu, którzy wyglądają tak samo jak ty, ale twój niespokojny umysł ich nie zauważy. Zamiast tego prawdopodobnie skupisz się na fanatykach siłowni, którzy są tam znacznie dłużej. Zobaczysz więc tylko umięśnionych, dobrze zbudowanych ludzi i poczujesz się jak ktoś wyjątkowy.

Kiedy łączysz poczucie bycia wyrzutkiem z troskami – takimi jak obserwowanie, jak pocisz się pod ubraniem lub z trudem podnosisz nawet najmniejsze ciężary – łatwo zrozumieć, dlaczego wielu się niepokoi. Twój niepokój jest zrozumiały, ale możesz wygrać bitwę. Jak to zrobić?

Wypróbuj te pomocne wskazówki, aby przezwyciężyć „zastraszanie na siłowni”:

Odrób swoją pracę domową. Dowiedz się, jak działają elementy sprzętu i zbadaj, jak wykonywać określone ćwiczenia. Nie musisz znać tajników każdej maszyny, ale podstawowe zrozumienie ich działania może pomóc zmniejszyć niepokój. Możesz też poprosić o pomoc instruktora.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More