fbpx

Jak odpieluchować dziecko ?

Table of Contents

Dzieci rozwijają się w różnym tempie. Dzieciom poniżej 12 miesiąca życia trudno jest kontrolować swoje jelita i mocz. Po 24 miesiącach zyskują kontrolę nad swoimi jelitami.

To idealny czas na rozpoczęcie nauki korzystania z nocnika. Niektóre oznaki, że Twoje dziecko jest gotowe do nauki korzystania z toalety:

  • Potrafią samodzielnie chodzić do nocnika
  • Mogą powiedzieć, kiedy muszą iść na nocnik
  • Mogą kontrolować mięśnie, które są używane przy korzystaniu z nocnika

Jak odpieluchować dziecko ? Gdy będziesz mieć pewność, że Twoje dziecko jest gotowe do porzucenia pieluch, wypróbuj te wskazówki, aby pomóc dzieciom w nauce korzystania z nocnika:

1. Spraw, aby ubieranie i rozbieranie było łatwe

W ramach szkolenia niech przećwiczą ubieranie się i rozbieranie. Unikaj kombinezonów, spodni z wieloma guzikami, zamków błyskawicznych, obcisłych ubrań lub zbyt dużych ubrań. 

Mogą one utrudniać postępy dziecka w nauce korzystania z nocnika. To, co dziecko nosi na tym etapie, ma wpływ na to, jak pewnie i komfortowo będzie się czuło podczas nauki korzystania z nocnika.

2. Ćwicz z nimi

Najlepszym sposobem na naukę dla dzieci jest praktyka. Trenuj je na każdym etapie nocnikowania. Zdobądź książki do nauki korzystania z nocnika i materiały do ​​czytania swoim dzieciom. Większość rodziców, którzy uczą swoich maluchów korzystania z nocnika, robi to poprzez regularną praktykę.

Według Elissy Murnick rodzica, jej syn nauczył się siadać na nocniku poprzez ciągłą praktykę. Zabierała go do nocnika co 10 minut. Po kilku dniach synek mógł sam siadać na nocniku. Ciągła praktyka rzeczywiście czyni ich doskonałymi.

3. Chwal i nagradzaj sukces

Niektórzy odnoszą sukcesy w nauce korzystania z nocnika, nagradzając swoje dzieci. Lisa Spicer, rodzicielka z Los Angeles, wykorzystała pieniądze, aby nauczyć swoje dziecko korzystania z nocnika.

W łazience trzymała plastikową skarbonkę i za każdy sukces wkładała do niej pensa (1 grosz za sikanie i dwa za kupę). Jej córka nieustannie potrząsała świnką z błyskiem w oku za każdym razem, gdy wchodziła do łazienki.

Wykorzystali wpływy z jej nagrody za korzystanie z nocnika, aby zapłacić za przejażdżki w centrum handlowym. To było świetne źródło motywacji, żeby zaciągnąć ją na nocnik. Niektórzy rodzice używają również naklejek, zabawek, przytulasów, cukierków itp.

4. Spraw, by było zabawnie

Spraw, aby siedzenie na nocniku było przyjemniejsze. Umieść lalki lub pluszaki obok ich nocnika. Pozytywne wzmocnienie jest niezbędne w nauce korzystania z nocnika.

Opowiadanie historii o nocniku, dawanie naklejek lub czytanie książek może również sprawić, że będzie to bardziej ekscytujące. Śpiewaj razem piosenkę podczas nocnikowania. To wszystko sposoby na zmniejszenie stresu i uczynienie go bardziej ekscytującym dla Twojego malucha.

5. Bądź konsekwentny

Ważne jest, aby wielokrotnie powtarzać ten sam proces. Pomaga dzieciom skupić się i nauczyć się robić to samodzielnie. Zrób rutynę treningu nocnika i ściśle jej przestrzegaj.

Niektórzy rodzice używają „alarmu” nocnika, który włącza się w określonych odstępach czasu, aby przypomnieć im o zabraniu dzieci do nocnika. 

Tylko upewnij się, że nie naciskasz zbyt mocno na swoje dzieci, aby trzymały się harmonogramu. Pozwól im uczyć się we własnym tempie. Każde dziecko jest wyjątkowe i będzie robić różne rzeczy inaczej. Poznaj tempo swojego dziecka i dostosuj się do niego.

Jak odpieluchować dziecko ? Podsumowanie

Nauka korzystania z nocnika z pewnością nie jest łatwym zadaniem. Uczenie dzieci wszystkich etapów może być trudne. Ale z pozytywnym nastawieniem, konsekwencją i cierpliwością odniesiesz sukces.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More