fbpx

Dodatkowe źródło dochodu, które pasuje do Twojej osobowości

Table of Contents

Więcej niż jeden na trzech Amerykanów ma dodatkową pracę, a liczba ta szybko rośnie. Zarabianie pieniędzy jest zwykle główną motywacją, ale mogą być też inne nagrody, zwłaszcza jeśli skupisz się na stworzeniu czegoś, co pasuje do Twojej osobowości.

Ważne jest, aby pomyśleć o tym, jak twoje starania wpłyną na twoją ogólną jakość życia i które pasuje do Twojej osobowości. W końcu możesz inwestować w nie dużo swojego wolnego czasu i energii, oprócz pracy na pełny etat.

W jaki sposób możesz znaleźć dodatkowe zajęcia, które spełnią Twoje indywidualne wymagania? Aby rozpocząć, zapoznaj się z tym krótkim przewodnikiem.

Niepieniężne korzyści z dodatkowej pracy

Niektóre z najlepiej płatnych fuch to korepetycje i projektowanie stron internetowych. Istnieją jednak mniej namacalne czynniki, które mogą być równie ważne jak dochód.

Rozważ te strategie:

  1. Kontynuuj naukę. Praktyczne uczenie się jest często bardziej zapadające w pamięć niż czytanie książek lub słuchanie wykładów. Tematy badawcze, które Cię interesują. Wzmocnij relacje z klientami i umiejętności marketingowe.
  2. Rozwiń swoją sieć. Nawiązuj nowe kontakty i oferuj im pomoc. Możesz skończyć z większą liczbą kolegów i przyjaciół z różnych środowisk.
  3. Szukaj spełnienia. Poczujesz większą motywację, jeśli znajdziesz pracę, która ma dla Ciebie znaczenie. Twoje koncerty mogą służyć innym lub pomóc ci osiągnąć twoje cele.
  4. Baw się dobrze. Może odkryjesz dodatek, który ci się spodoba, a może znajdziesz sposób, aby uczynić go bardziej zabawnym. Jeśli jesteś kierowcą, słuchaj muzyki i podcastów. Jeśli spacerujesz z psami, baw się w aportowanie i pocieraj ich uszy.

Rozwijanie swojego dodatkowego źródła dochodu

Zastanów się, co lubisz robić i co robisz dobrze. Praca, którą wybierzesz, może być związana z Twoją obecną karierą lub może obierać zupełnie inny kierunek.

Pamiętaj o tych wskazówkach:

  1. Weź pod uwagę swoje hobby. Zbadaj swoje rozrywki i pasje i przeprowadź badania, aby sprawdzić, czy jest na nie rynek. Niektóre pomysły mogą wydawać się oczywiste, jak catering czy sprzedaż rękodzieła. Możesz także być w stanie napisać lub prowadzić kurs online na dowolny temat.
  2. Zrozum swoje mocne strony.  Łatwiej będzie odnieść sukces, jeśli Twoje zainteresowania będą zgodne z Twoimi talentami i umiejętnościami. Według sondażu Gallupa, pracownicy, którzy każdego dnia wykorzystują swoje mocne strony, są 6 razy bardziej skłonni do poczucia zaangażowania i osiągania lepszych wyników. Ta sama idea dotyczy również twoich osobistych działań.
  3. Zrób testy osobowości. Możesz znaleźć wiele quizów online, które mogą dać ci więcej informacji, a wiele z nich jest bezpłatnych. Chociaż niektóre z nich mogą nie być zbyt precyzyjne, możesz dostrzec wartościowe wzorce, jeśli weźmiesz kilka i porównasz wyniki. Poproś rodzinę i przyjaciół również o opinie.

Sprawianie, że Twoje dodatkowe zajęcie pracuje dla Ciebie

Skorzystaj z możliwości bycia swoim własnym szefem. Zwróć uwagę na niezbędne szczegóły i uporządkuj swoją pracę w sposób, który pasuje do Twojego naturalnego stylu.

Użyj tych technik:

  1. Wyznaczać granice. Wspaniale jest być entuzjastycznie nastawionym do swojej pracy, ale patrzeć na wszystko z perspektywy. Dbaj o swoje zdrowie i nadążaj za innymi obowiązkami.
  2. Wybierz swoje godziny. Ciesz się tworzeniem własnego harmonogramu, ale unikaj nadmiernych nadgodzin. Wiele badań wykazało, że przebywanie poniżej 45 godzin tygodniowo jest idealne dla dobrego samopoczucia i wydajności.
  3. Chroń swoją codzienną pracę. Sprawdź swoją instrukcję pracowniczą. Upewnij się, że przestrzegasz wszelkich zasad firmy dotyczących dorabiania i wykonuj swoją pracę dodatkową we własnym czasie.

Twoje zajęcia dodatkowe mogą stać się pracą na pełny etat lub pozostać jednym z satysfakcjonujących sposobów spędzania wolnego czasu. Wraz z rosnącymi kosztami utrzymania, nawet wielu pracowników z klasy średniej sprawia, że ​​ich niezależne występy są stałą częścią ich rutyny. Znajdź coś, co da ci osobistą satysfakcję, a także dodatkową gotówkę.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More