fbpx

Długowieczność: sekrety wskazówki i porady

Table of Contents

Dni mijają z prędkością światła. Marzeniem każdego jest żyć długo na ziemi, spełniać swoje marzenia i cieszyć się owocami swojej pracy. Każdy marzy o długowieczności. Nikt nigdy nie wyobraża sobie starości pełnej chorób i złego stanu zdrowia. Nawet jeśli marzymy o dotarciu do lat 90. i 100., nadal oczekujemy, że będziemy tak samo zdrowi, jak teraz.

Dobrą rzeczą jest to, że twoje ciało od urodzenia będzie tym samym ciałem, którego będziesz używać aż do trumny. Dlatego długowieczność Twojego życia zależy od opieki i konserwacji, jaką zapewniasz swojemu ciału. Czy jesteś gotowy, aby teraz nadać priorytet zdrowemu życiu i cieszyć się nim później? Jeśli tak, zwróć uwagę na wskazówki, które podam w tym artykule.

Według badań Japończycy mają najdłuższą oczekiwaną długość życia, wynoszącą około 87,1 lat dla kobiet i 81,1 lat dla mężczyzn – magia! Badania wykazały, że sukces ten przypisuje się ich diecie, doskonałemu wskaźnikowi masy ciała i mniejszej ilości alkoholu.

Jeśli chcesz żyć długo, zwróć uwagę na te sześć elementów:

 1. Światło słoneczne. Badania wykazały, że światło słoneczne pomaga zwiększyć ilość substancji chemicznych w mózgu. Wytwarza więcej energii i pomaga zachować spokój, pozytywne nastawienie i koncentrację.
 1. Odpoczynek. Odpoczynek jest istotną częścią sukcesu, zdrowia i szczęścia. Bez względu na zadania, które masz do wykonania, poświęć trochę czasu na rozluźnienie ciała. Odpoczynek leczy organizm, zmniejsza stres i zwiększa produktywność.
 1. Ćwiczenie. Regularne ćwiczenia poprawiają wytrzymałość układu sercowo-naczyniowego i siłę mięśni. Pomagają rozwijać serce i płuca. Kiedy te dwa organy są zdrowe, będziesz żył zdrowym życiem.
 1. Dieta. Jedzenie jest nam potrzebne do pobudzenia naszego zdrowia, dostarczenia energii i rozwoju organizmu. Wszystko, co przyjmujemy do organizmu jako pożywienie, albo nam pomaga, albo szkodzi. Wpływ niewłaściwej diety będzie ostry lub przewlekły.
 1. Pewność siebie. Niedawne badanie pokazuje, że osoby pozytywnie myślące żyją od 11% do 15% dłużej. Pewność siebie zapewnia gotowość na okoliczności życiowe. Zmniejsza stres i poprawia odporność.
 1. Przyjaciele. Nasze życie społeczne jest tak samo istotne dla długowieczności naszego życia, jak wszystko inne. Ludzie, którzy nie mają dobrych kontaktów społecznych, mogą mieć narastający stres, co jest niezdrowe.

Najważniejszą rzeczą do zrobienia jest przyjęcie alternatywnego stylu życia. Rozważmy kilka wskazówek, jak żyć dłużej:

 1. Jedz zdrową, zbilansowaną dietę. Jak podkreśliłem powyżej, jedz dobre jedzenie, aby poprawić swoje zdrowie. Upewnij się, że twoje jedzenie jest mieszanką witamin i minerałów. Najlepsza jest dieta śródziemnomorska. Może pomóc regulować tkankę tłuszczową i utrzymać rozsądne BMI.
 1. Spędzaj czas z przyjaciółmi. Tak, przyjaciele. Po prostu wyjdź na spotkanie z przyjaciółmi i rodziną. Jest to lek, który leczy więcej chorób niż jakikolwiek znany lek. Pozytywne kontakty poprawiają zdrowie i wydłużają oczekiwaną długość życia.
 1. Nadaj priorytet regularnym ćwiczeniom. Zaangażuj się w regularne ćwiczenia. Wiem, że wymaga to dużo samodyscypliny, ale korzyści są tego warte. Ćwiczenia poprawiają sen i poziom energii.
 1. Wykonuj częste badania i testy zdrowotne. Ludzkie ciało to złożona maszyna. Wczesne wykrycie jakiejkolwiek dysfunkcji jest dobre, aby temu zaradzić. Badania lekarskie i badania przesiewowe pomagają leczyć choroby, zanim wymkną się spod kontroli.
 1. Ogranicz alkohol i palenie. Od czasu do czasu lepiej jest pić lub palić mniej lub nawet całkowicie ich unikać, aby zachować zdrowie. Zmniejsza to ryzyko chorób serca i płuc.

Wszyscy zdamy sobie sprawę, jak łatwo było prowadzić zdrowe życie na starość lub na łożu śmierci. Możemy to zrobić, wyrabiając w sobie nawyki stosowania wskazówek zawartych w tym artykule, aby mieć pewność, że żyjemy tak, by cieszyć się życiem.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More