fbpx

Dlaczego stoisz w miejscu? Jak zacząć się rozwijać

Table of Contents

Utknięcie jest jak bycie w ciemnej dziurze. Chcesz się z niej wydostać, ale nic nie widzisz, nie możesz znaleźć liny lub drabiny. Przytłacza cię uczucie strachu, niepokoju i dezorientacji. Świat wydaje się przyspieszać, podczas gdy Ty pozostajesz dokładnie tam, gdzie jesteś.

Zdajesz sobie sprawę z potrzeby wyjścia z obecnej sytuacji, ale czujesz się powstrzymywany przez jeszcze silniejsze pragnienie, by nie robić nic, by zmienić swój stan.

Dlaczego stoisz w miejscu? Poniższe pytania pomogą ci zrozumieć, dlaczego tak się czujesz :

 1. Czy moje oczekiwania wobec siebie są zbyt wysokie? Przeanalizuj swoje oczekiwania wobec siebie. Nie możesz zrobić wszystkiego idealnie. To normalne, że czujesz się rozczarowany, jeśli nie spełniasz swoich oczekiwań.
 • Nadal, kradniesz swoją radość, porównując się z innymi i mając tak wygórowane oczekiwania, że ​​myślisz, że nie jesteś wystarczający. Depresja, która nastąpi, sprawi, że utkniesz w rutynie.
 1. Jakie są moje cele? Życie bez celu to jeden z najszybszych sposobów na wpadnięcie w rutynę. Nie możesz nic zrobić, jeśli nie masz wyczucia kierunku. Ponieważ utknąłeś w dziurze, jedyna ścieżka do pokonania prowadzi w górę. Jak Ty to robisz?
 • Postaw tablicę wizji. Przypnij zdjęcia i słowa rzeczy, które uważasz za piękne i inspirujące na tablicy wizji. Rób krótkie notatki dotyczące celów, które chcesz osiągnąć. Mogą być duże lub małe. Jeśli ci to pomoże?
 • Pisanie celów jest świetne, ale to nie wystarczy. Tablica wizji to wizualna reprezentacja Twoich celów, dzięki której wydaje się, że są one w zasięgu ręki.
 1. Ile czasu dziennie poświęcam na doskonalenie siebie? Stoisz w miejscu, bo nie starasz się poszerzać swojej wiedzy? Czy jest jakaś umiejętność, której możesz się nauczyć? Pomyśl o tym. Masz tyle czasu. Zastanów się, ile godzin spędzasz na paraliżujących platformach społecznościowych.
 • Teraz pomyśl, ile tego czasu mógłbyś poświęcić na czytanie czegoś, co lubisz, naukę umiejętności lub hobby. Wybierz jedną rzecz, którą możesz zrobić, aby się doskonalić. Następnie trzymaj się tego i zobacz, jakie robisz postępy.
 1. Czy przyjaciele mnie motywują? Starannie dobierasz przyjaciół? Czy to osobiście, czy wirtualnie, ludzie, którymi się otaczamy, mają na nas większy wpływ, niż chcielibyśmy przyznać. Klucz? Poszerz krąg znajomych. Spójrz na swoją tablicę wizji i wybierz z niej jeden cel.
 • Teraz spróbuj znaleźć przyjaciela, który jest w tym kręgu lub zna ludzi z tego kręgu. Jak to pomoże? W końcu podążysz za falą zmotywowaną do życia zgodnie ze swoimi marzeniami, otaczając się ludźmi o podobnych poglądach.
 1. Jak bardzo jestem skłonny wyjść ze swojej strefy komfortu? Kiedy ostatnio zrobiłeś coś, co uznałeś za fascynujące? Czasami pomaga uciec na chwilę. Zmień otoczenie na dzień lub dwa.
 • Zwykle czujemy, że utknęliśmy, ponieważ czujemy się zbyt dobrze z tym, gdzie fizycznie jesteśmy w życiu. Chcesz nową pracę?Wyślij swoją ofertę Czy chcesz związku? Wyjdź na zewnątrz do ludzi. Chcesz podróżować? Idź, podróżuj.
 • Jeśli nie możesz sobie pozwolić na wyjazd lub nie masz czasu, zrób coś, czego normalnie byś nie zrobił, lub coś spontanicznego. Pomaga to oderwać się od codziennej rutyny.
 1. Czy okazuję wdzięczność za rzeczy, które sprawiają mi przyjemność? Listy wdzięczności mogą nam w tym pomóc. Zapisz rzeczy, za które jesteś wdzięczny, nawet najmniejsze. Robienie tego regularnie pomaga.
 • Znajdziesz dobre rzeczy, które rozjaśnią twoje mroczne uczucia. Małe plamki światła, które rozjaśniają ciemną dziurę. Rozpoznaj i doceń te jasne chwile.

Pamiętaj, tylko dlatego, że czujesz się uwięziony, nie oznacza, że ​​tak jest. Jeśli czujesz, że utknąłeś, ruszaj się. Masz kontrolę nad swoim życiem. Jeśli podejmiesz działania, które możesz podjąć w tej chwili, nie zatrzymasz się.

Znajdź to, czego naprawdę chcesz w życiu i zacznij to robić. Im więcej rzeczy spróbujesz, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz swoje miejsce na tym świecie.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More