fbpx

Błędy powstrzymujące nas przed odniesieniem sukcesu

Table of Contents

Czy któryś z nich brzmi znajomo? „Jutro zacznę dietę”. „Rozpocznę swój projekt w przyszłym tygodniu”. „Nie jestem wystarczająco dobry, aby to zrobić”. Jeśli możesz odnieść się do któregokolwiek z nich, nie jesteś sam.Większość ludzi codziennie zmaga się z jedną lub kilkoma z tych fatalnych wad. Ale to nie znaczy, że musisz pozwolić im powstrzymać cię przed odniesieniem sukcesu!

Błędy powstrzymujące nas przed odniesieniem sukcesu. Rozważ te fatalne wady:

 1. Prokrastynacja. Jest to prawdopodobnie najczęstsza wada śmiertelna. Wszyscy mamy dobre intencje rozpoczęcia tej diety lub rozpoczęcia tego projektu, ale zawsze wydaje się, że odkładamy to do jutra. Problem z prokrastynacją polega na tym, że prowadzi ona do niekończącego się cyklu wymówek i zwątpienia w siebie.
 • Oto kilka praktycznych sposobów na ograniczenie lub zapobieżenie prokrastynacji: Wyznacz sobie termin i trzymaj się go. Następnie napisz, co musisz zrobić i kiedy planujesz to zrobić. Następnie podziel swój cel na małe, wykonalne kroki.
 • Znajdź odpowiedzialnego partnera, który pomoże Ci utrzymać się na właściwej drodze. Wyeliminuj czynniki rozpraszające uwagę, aby móc skupić się na zadaniu. Na koniec zacznij od najprostszego zadania, aby zacząć.
 1. Perfekcjonizm. Żyjemy w społeczeństwie, które celebruje perfekcjonizm, ale perfekcjonizm to nic innego jak autosabotaż.
 • Perfekcjoniści są swoimi najgorszymi krytykami. Nie radzą sobie ze swoją pracą, bez względu na to, jak bardzo się starają. Może to prowadzić do wielu frustracji i zwątpienia w siebie.
 • Oto kilka wskazówek, które pomogą ci radzić sobie z perfekcjonizmem: Po pierwsze, naucz się akceptować niedoskonałości. Skoncentruj się na procesie, a nie na wyniku. Następnie ustal realistyczne cele. Pozwól sobie też na popełnianie błędów.
 • Pamiętaj, że nikt nie jest doskonały. Skup się na postępie, a nie na perfekcji. Znajdź wzór do naśladowania, który akceptuje niedoskonałość. Przestań porównywać się z innymi. Wreszcie zacznij świętować swoje osiągnięcia, bez względu na to, jak małe mogą być.
 1. Strach przed porażką. To naturalne, że odczuwasz niepokój lub strach, gdy zaczynasz coś nowego, ale jeśli pozwolisz, by ten strach przejął kontrolę, może uniemożliwić Ci podjęcie jakiegokolwiek ryzyka i osiągnięcie swoich celów.
 • Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci poradzić sobie ze strachem przed porażką: Zidentyfikuj swój strach, zrozum, że porażka jest częścią procesu, ustal realistyczne cele, sporządź plan i zbuduj pewność siebie.
 • Szukaj też wsparcia u innych, znajdź wzór do naśladowania, który przezwyciężył porażkę, pamiętaj, że każdy kiedyś ponosi porażkę,ucz się na swoich błędach i nie bój się podejmować ryzyka.
 • Na koniec zacznij od małych kroków i pnij się w górę, bądź przygotowany na niepowodzenia i wytrwaj w trudnych czasach.
 1. Brak motywacji. Łatwo stracić motywację w obliczu trudnego zadania lub celu. Ale jeśli na to pozwolisz, to tylko utrudni osiągnięcie twoich celów.
 • Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci utrzymać motywację: Najpierw dowiedz się, co Cię motywuje, ustal cele SMART, które są konkretne, mierzalne, osiągalne, istotne i określone w czasie. Następnie zrób plan.
 • Następnie znajdź odpowiedzialnego partnera, szukaj wsparcia u innych, znajdź zmotywowany wzór do naśladowania, stwórz pozytywne nastawienie,skup się na swoich postępach, a nie na porażkach i wytrwaj w trudnych chwilach.

To cztery fatalne wady, które mogą przeszkodzić nam w osiągnięciu sukcesu. Jeśli potrafisz zidentyfikować te wady w sobie i podjąć kroki w celu ich odpowiedniego przezwyciężenia, będziesz na dobrej drodze do osiągnięcia swoich celów!

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More