fbpx

6 sposobów na zachowanie pozytywnego nastawienia

Table of Contents

Negatywność jest wokół nas. W świecie, w którym media społecznościowe i reality TV dyktują, jak powinniśmy myśleć i działać nic dziwnego, że negatywność jest na najwyższym poziomie. Niestety, łatwo wpaść w zgubę i mrok.

Kiedy codziennie zanurzasz się w negatywności, czujesz się wyczerpany, a negatywne myśli pochłaniają twój umysł.

Na szczęście możesz świadomie podjąć decyzję o wyeliminowaniu lub zmniejszeniu negatywności, podejmując praktyczne kroki, aby każdego dnia zanurzyć się w pozytywności.

6 sposobów na zachowanie pozytywnego nastawienia. Użyj tych strategii, aby pozostać pozytywnym, gdy wokół ciebie jest negatywność:

 1. Nie bierz rzeczy zbyt osobiście. Łatwo jest dać się pochłonąć temu, co inni myślą lub mówią o tobie, ale ich opinia jest tylko tym – opinią. Jeśli ktoś jest wrogo nastawiony do ciebie, jest to bardziej odbicie jego niż ciebie. Więc nie bierz tego sobie do serca i nie pozwól, by cię to przygnębiło.
 • Obserwuj swoje myśli i uświadom sobie, kiedy bierzesz sprawy do siebie. Obserwacja swoich myśli pomoże ci się złapać, zanim zbytnio się w nie wciągniesz.
 • Zatrzymaj się i spójrz obiektywnie na sytuację. Spróbuj zobaczyć obie strony historii i zrozumieć działania drugiej osoby.
 • Zmierz się ze swoimi przekonaniami – czy istnieje inny sposób spojrzenia na sytuację? Czy twoje przekonania na swój temat są prawdziwe?
 • Skup się na sobie, zamiast przejmować się opinią innych.
 1. Nie porównuj się z innymi.Porównanie zniszczy twój nastrój. Masz różne talenty i dary, więc porównywanie się z innymi nie ma sensu. To tak, jakby porównywać kiwi do pomarańczy – oba są owocami, ale są zupełnie inne.
 • Zamiast tego przyjmij swoją wyjątkowość i wykorzystaj swoje charakterystyczne cechy i cechy. 
 • Skoncentruj się na swojej podróży i na tym, co chcesz osiągnąć.
 • Pamiętaj, że każdy jest inny. Wszyscy mamy różne pochodzenie, doświadczenia i historie. Tylko dlatego, że ktoś wydaje się mieć wszystko razem, nie oznacza, że ​​nie toczy własnej osobistej bitwy.
 1. Spotykaj się z pozytywnymi ludźmi. Negatywni ludzie są zaraźliwi. Jeśli przebywasz z nimi wystarczająco długo, ich negatywne nastawienie przeniesie się na ciebie. Jednak pozytywne nastawienie jest również zaraźliwe! Dlatego ważne jest, aby spędzać czas z ludźmi, którzy poprawią Ci nastrój.
 • Szukaj ludzi, którzy cię podnoszą na duchu i sprawiają, że czujesz się dobrze. Kiedy jesteś w ich pobliżu, czy czujesz się szczęśliwy i pozytywnie nastawiony? A może obniżają nastrój?
 • Znajdź osoby o podobnych zainteresowaniach. Jeśli masz ze sobą coś wspólnego, będziesz bardziej skłonny do przyjemnych rozmów i doświadczeń z nimi.
 • Możesz znaleźć nowych przyjaciół, chodząc na imprezy, szukając nowych hobby, wolontariatu i spędzając czas w grupach spotkań online.
 • Bądź otwarty – nie skreślaj kogoś tylko dlatego, że wydaje się inny od ciebie. Zachowaj otwarty umysł i akceptuj różnice między ludźmi.
 1. Zadbaj o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Dbanie o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne jest kluczowe. Jeśli nie dbasz o siebie, trudno jest zachować pozytywne nastawienie. Upewnij się więc, że dobrze się odżywiasz, wysypiasz i regularnie ćwiczysz.
 • A jeśli zmagasz się z problemami ze zdrowiem psychicznym, nie bój się szukać pomocy u profesjonalisty.
 • Jedz zbilansowaną dietę. Skoncentruj się na jedzeniu pełnowartościowej, nieprzetworzonej żywności. Jeśli możesz, skonsultuj się z dietetykiem, ponieważ może on zapewnić Ci kompleksowy plan diety.
 • Dobrze się wyspać. Większość dorosłych potrzebuje około ośmiu godzin na dobę. Odłącz się od ekranów elektronicznych co najmniej godzinę przed snem. Jeśli nie śpisz wystarczająco dużo, będziesz bardziej podatny na stres i niepokój. 
 • Ćwicz regularnie. Ćwiczenia uwalniają endorfiny, które poprawiają nastrój. Nawet niewielka ilość aktywności może mieć duże znaczenie dla twojego zdrowia psychicznego. Postaraj się każdego dnia poświęcić przynajmniej 30 minut na ćwiczenia. Spróbuj spacerów, jazdy na rowerze, pływania lub tańca.
 1. Znajdź swoją pasję. Kiedy coś nas pasjonuje, zachowanie pozytywnego nastawienia jest znacznie łatwiejsze. Znajdź więc coś, co Cię pasjonuje i oddaj się temu.
 • Kiedy coś Cię pasjonuje, bardziej prawdopodobne jest, że zaangażujesz się w życie i pozytywnie spojrzysz na świat.
 • Będziesz miał poczucie celu.Poczucie celu wiąże się ze szczęściem i dobrym samopoczuciem. A co może być bardziej celowego niż zanurzenie się w swojej pasji?
 • Będziesz bardziej odporny. Kiedy jesteś pasjonatem czegoś, istnieje większe prawdopodobieństwo, że podniesiesz się z niepowodzeń. Nawet gdy jest ciężko, masz silny powód, by iść dalej.
 1. Bądź wdzięczny za dobre rzeczy, które masz. Łatwo jest brać dobre rzeczy w naszym życiu za pewnik. Ale kiedy zatrzymujemy się i myślimy o naszych błogosławieństwach, trudno jest pozostać negatywnym. Dlatego każdego dnia poświęć chwilę na zastanowienie się nad dobrymi rzeczami w swoim życiu, bez względu na to, jak małe mogą być.
 • Bardziej docenisz życie.
 • Będziesz szczęśliwszy –wdzięczność i szczęście idą w parze. Badania wykazały, że wdzięczni ludzie są o 25% bardziej zadowoleni niż ci, którzy nie praktykują wdzięczności.
 • Wdzięczność sprawia również, że jesteś bardziej odporny. Kiedy jesteś wdzięczny za dobre rzeczy w swoim życiu, łatwiej jest wyjść z trudnych chwil.

Jeśli znajdziesz się w otoczeniu negatywności, nie rozpaczaj! Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby pozostać pozytywnym. Pamiętaj, aby wszystko robić powoli, bądź wdzięczny za dobro w swoim życiu i szukaj pozytywnych i podobnie myślących ludzi. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek i zachowasz otwarty umysł, przy odrobinie wysiłku poczujesz się lepiej w mgnieniu oka!

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More