fbpx

5 mitów dotyczących startupów

Table of Contents

Większość przedsiębiorców tak bardzo polega na bezpodstawnych plotkach, które powstrzymują ich przed podjęciem śmiałego kroku w budowaniu biznesu. Wokół idei start-upu narosło wiele mitów. Jako przedsiębiorca najlepsze, co możesz dla siebie zrobić, to zignorować te niechciane opinie.

5 mitów dotyczących startupów :

 1. Mit 1. Aby odnieść sukces jako przedsiębiorca, potrzebujesz inwestora typu venture capital. Kuszące jest przekonanie, że pozyskanie inwestora venture capital to najszybszy i najłatwiejszy sposób na sfinansowanie start-upu.
 • Prawda: Uzyskanie finansowania dla Twojej firmy może być bardzo ekscytujące. Nie może być do końca prawdą, że inwestor venture capital jest pewnym zakładem na sukces. Tylko niewielki procent firm finansowanych przez inwestorów venture capital jest w stanie spełnić 10-50-krotne żądanie zwrotu z inwestycji.
 • Prawda jest taka, że ​​istnieje kilka sposobów na zebranie pieniędzy na wsparcie Twojej firmy. Nawet jeśli konwencjonalne metody zawiodą, istnieją inne opcje, które możesz wypróbować, aby rozpocząć działalność.
 1. Mit 2. Potrzebujesz szczegółowego biznesplanu. Większość przedsiębiorców zamyka się na miesiące i lata z motywem stworzenia doskonałego biznesplanu. Zamierzają przygotować dobre scenariusze i sporządzić szczegółowe prognozy finansowe.
 • Prawda:  W dzisiejszych czasach trendy rynkowe zmieniają się bardzo szybko. Nie będziesz w stanie przewidzieć, jak klienci zareagują na Twoje towary lub usługi. Nie można również przewidzieć postępu technologicznego, który się pojawi. Wszystkie te czynniki mogą spowodować zmianę otoczenia biznesowego.
 • Skoncentruj się przede wszystkim na tym, jak uzyskać najlepsze produkty i usługi, które stanowią rozwiązania dla Twojej grupy demograficznej.Ustaw strategie, aby spotykać się z potencjalnymi klientami, uzyskiwać ich opinie i szybko wprowadzać poprawki.
 1. Mit 3. Twój pomysł musi być oryginalny. Aby odnieść sukces jako przedsiębiorca, musisz być kreatywny i innowacyjny. Twój pomysł na start-up musi być w 100% oryginalny.
 • Prawda: Budowanie start-upu to po prostu znalezienie rozwiązania istniejącego problemu w danej grupie demograficznej. Może to oznaczać dostarczenie nowszego rozwiązania bieżącego problemu. Zidentyfikuj lukę w istniejącym rozwiązaniu, a następnie zaktualizuj je.
 • Jako przedsiębiorca możesz ulepszyć nieudany pomysł z przeszłości. Możesz także połączyć dwie lub więcej technologii w jeden pomysł. Większość istniejących innowacji i technologii początkowo nie miała sensu. Z czasem zyskały uznanie rynku i zrobiły furorę.
 1. Mit 4. Nie możesz konkurować z gigantem. Duże firmy są nie do pokonania. Jako start-up jesteś zbyt mały, aby konkurować z bardziej znanymi graczami. Nie ma możliwości konkurowania z gigantami rynkowymi.
 • Prawda: Pora zmienić myślenie. Jako mała firma możesz nauczyć się radzić sobie z niedociągnięciami wielkiego giganta.Określ, gdzie znajduje się większy konkurent, poznaj jego luki i uzupełnij je.
 • Dobra strategia marketingowa, która wyróżni Cię na tle konkurencji, jest dobra. Weź pod uwagę cenę, przekaz, klienta docelowego i zróżnicowanie produktów.
 1. Mit 5. Jest „właściwy” czas, aby zacząć. Najczęściej słyszysz komentarze typu: Trzymaj się! To nie jest właściwy czas.
 • Prawda: Jedyny właściwy czas jest wtedy, gdy jesteś pełen pasji. Nie ma odpowiedniego momentu na rozpoczęcie działalności w oparciu o zewnętrzne czynniki rynkowe. Jako przedsiębiorca ważne jest, aby koncentrować się na rozwijaniu firmy z uporem i wytrwałością.
 • Kiedy Twoja pasja i zaangażowanie są w biznesie, nauczysz się sposobów skutecznego działania w celu osiągnięcia pożądanych rezultatów.
 • Wyciągnij z każdej sytuacji to, co najlepsze.

Ludzie mogą Cię zniechęcić wieloma rzeczami dotyczącymi Twojego start-upu. Niektóre z ich opinii mogą wręcz zagrozić Twoim decyzjom biznesowym. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest odwiedzenie arkusza informacyjnego i odrzucenie mitów. Tylko dzięki temu możesz posunąć się dalej na swojej drodze do sukcesu.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More