fbpx

4 skuteczne sposoby radzenia sobie z toksycznym miejscem pracy

Table of Contents

Wszyscy chcemy mieć pracę, którą kochamy. Chcemy mieć coś, do czego możemy dążyć, aby wstać rano z łóżka i być tak produktywnym, jak to tylko możliwe.

Niestety, niektóre miejsca pracy mogą być toksyczne, a sama myśl o pójściu do biura może napełniać nas lękiem. Możemy szybko stać się skorupą naszego dawnego siebie, stracić pewność siebie i zacząć odczuwać niechęć do pracy.

Jednak zmiana jest możliwa. Przyjrzyjmy się, jak możesz pozbyć się tych trudności w miejscu pracy!

4 skuteczne sposoby radzenia sobie z toksycznym miejscem pracy

 1. Zawsze bądź grzeczny. Pierwszym sposobem radzenia sobie z toksycznym miejscem pracy jest zawsze uprzejmość.
 • Nigdy nie trać nerwów i zawsze zachowuj profesjonalizm. Nawet jeśli istnieje konflikt między twoimi współpracownikami lub szefem, który cię nie wspiera, ważne jest, abyś pozostał uprzejmy.
 • Ludzie zawsze będą pamiętać przyjazną osobę. Będziesz miał większy szacunek do siebie i będziesz bardziej szanowany przez kolegów, jeśli będziesz cierpliwy, przyjazny i sprawiedliwy.
 • Nie powinieneś pozwolić, aby twój osąd i zachowanie były przyćmione przez ludzi, którzy sprawiają, że twoje miejsce pracy jest nieprzyjemne. 
 1. Unikaj biurowej polityki i plotek. Wszyscy tam byliśmy. Wchodzisz do pokoju nauczycielskiego i wszyscy mówią o kimś innym.
 • Może to być niezręczna sytuacja i, podobnie jak na szkolnym boisku, zawsze znajdzie się jedna osoba, która będzie źle mówić o drugiej. Może powodować rozłamy w miejscu pracy i sprawić, że cała sytuacja będzie bardzo negatywna, niewygodna i nieprzyjemna.
 • Niezależnie od swoich uczuć i przemyśleń na temat sytuacji, pozostań neutralny. Jeśli chcesz bronić przyjaciela przed niesprawiedliwym komentarzem lub sytuacją, zrób to, ale pamiętaj, aby być uprzejmym, sprawiedliwym, rozważnym i zrównoważonym, aby wykazać się uważnym osądem i dojrzałością.
 • Unikaj opowiadania się po którejś ze stron, szerzenia plotek lub wyzywania ludzi. Powinieneś zachować swoją godność i integralność.
 1. Poinformuj odpowiednie służby. Jeśli przełożony sprawia ci problemy i nie wiesz, jak sobie z tym poradzić, rozważ skontaktowanie się z działem hr w miejscu pracy, który może zaoferować natychmiastowe wsparcie.
 • Poinformuj ich, co się dzieje, jak się z tym czujesz i poproś o wsparcie.
 • Bądź stanowczy, ale sprawiedliwy i nie oskarżaj nikogo o nic fałszywego. Przedstaw fakty tak, jak je widzisz i jak chciałbyś, aby sytuacja się rozwijała. Pamiętaj, profesjonalizm jest tutaj kluczem.
 1. Umów się na spotkanie z szefem. Jeśli to możliwe, warto umówić się na spotkanie z szefem w celu omówienia problemów.
 • Rozważ zorganizowanie spotkania zespołu, aby wspólnie przedyskutować swoje skargi. Może się zdarzyć, że inni członkowie personelu mają takie same obawy jak Ty, ale nie czują się komfortowo, wyrażając je.
 • Bądź uczciwy, bądź stanowczy, daj każdemu szansę wypowiedzenia się i opracuj pozytywny plan działania, aby wszyscy wiedzieli, jak iść naprzód.

Nikt nie chce mieć do czynienia z toksycznym miejscem pracy, więc upewnij się, że radzisz sobie z pojawiającymi się sytuacjami w sposób odpowiedzialny i dojrzały.

Istnieją sposoby radzenia sobie z toksycznym miejscem pracy, aby uczynić ją bardziej znośną i, miejmy nadzieję, zmienić miejsce pracy w zdrowe środowisko, w którym każdy może wykonywać pracę, którą kocha.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More