fbpx

4 elementy prowadzące do życia pełnego mocy

Table of Contents

Życie pełne mocy może nie oznaczać tego, co myślisz, że oznacza. Na przykład mylisz się, jeśli myślisz, że oznacza to posiadanie władzy nad innymi. Oznacza to, że czujesz się pewny siebie i bezpiecznie.

Rozważ to. Jak reagujesz na problemy w swoim życiu? Czy postrzegasz siebie jako ofiarę czy jako zwycięzcę? Jeśli postrzegasz siebie jako ofiarę, zawsze będziesz czuł się kontrolowany przez wydarzenia życiowe.Jeśli postrzegasz siebie jako zwycięzcę, kontrolujesz swoje życie.

Sekretem pełnego mocy życia jest posiadanie władzy nad sobą i pokonanie swojego umysłu oraz jego destrukcyjnych nawyków. Nie poddawać się łasce swoich wyborów i działań, ale mieć nad nimi kontrolę.

Decyduj nie pod presją społeczną lub przymusem, ale dlatego, że są one zgodne z twoimi wartościami i pragnieniami.

Te składniki są niezbędne do prowadzenia pełnego życia:

 1. Ustaw i wykonaj ambitne zadanie. Wyznacz sobie realistyczny, ale ambitny cel. Stwórz plan. Postępuj zgodnie z planem. Odnieś sukces. Powtarzaj. Możesz zacząć od małego kroku. Posprzątaj swój pokój, dokończ książkę, z którą zmagasz się od miesięcy, i ciężko pracuj w swojej pracy. Bij swoje rekordy.
 • Zrób coś dla siebie, ucząc się lub próbując czegoś nowego, rozpieszczając siebie lub innych. Robienie którejkolwiek z tych rzeczy może napełniać cię strachem lub obawą, ale i tak to zrób. Kup sobie coś później.
 • To ogromnie wzmacnia.Świadomość, że możesz osiągnąć cele, które sobie wyznaczyłeś, zwiększa Twoją pewność siebie.
 1. Przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem i świadomie zdecyduj się na fit. Świetny wygląd budzi zaufanie. Nie bój się zacząć od małych rzeczy.Drobne zmiany prowadzą do znaczących rezultatów. Jedz zdrowo, utrzymuj aktywność fizyczną, rzuć picie i palenie. Zrób makijaż, jeśli to lubisz.
 • Czujemy się wzmocnieni, gdy mamy pewne rzeczy pod naszą kontrolą. Na przykład utrata wagi może sprawić, że poczujesz się wzmocniony. Będziesz wiedział, że wyglądasz w określony sposób, ponieważ wkładasz pracę.
 • Dobrze jest podejmować pozytywne kroki. Możesz nie myśleć o podjęciu tych kroków jako o pełni życia, ale powinieneś.
 1. Stań się niezależny finansowo. Kiedy jesteś zbyt zajęty swoją sytuacją finansową, nigdy nie możesz czuć się upoważniony do niczego. Jesteś w stanie ciągłej niestabilności. Żaden terapeuta nie może ci pomóc, jeśli przygnębia cię z powodu twojej sytuacji finansowej. Zamiast tego wypróbuj te techniki.
 • Znajdź pracę, jeśli jej nie masz. Naucz się umiejętności, które pomogą Ci znaleźć lepszą pracę. Poproś o awans lub podwyżkę. Zmień pracę, jeśli masz stagnację w obecnej. Czy chcemy to przyznać, czy nie, pieniądze dają nam wolność.
 • Im więcej masz pieniędzy, tym bardziej masz swobodę robienia tego, co chcesz – niekoniecznie tego, co musisz. Daje siłę, gdy zaczynasz pracę i możesz opłacić rachunki, kupić artykuły spożywcze, pozwolić sobie na mieszkanie i nie tylko. Podążaj za tym uczuciem.
 1. Pomagać innym. Rozwijanie znaczących relacji z innymi również dodaje energii. Poczujesz się w pełni szczęśliwy, gdy poczujesz się wartościowy, jakbyś przyczyniał się do czyjegoś szczęścia. Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić.
 • Możesz opowiedzieć dowcip i rozśmieszyć kogoś. Komplementuj swojego partnera. Oni tego nie oczekują. Daj swojemu psu smakołyk. Naucz dziecko gotować lub mówić o czymś, co Cię pasjonuje, i obserwuj, jak inni rozumieją i pasjonują się tym tematem.
 • Otrzymywanie opinii od osób, którym pomagasz, daje siłę!

Pozostań wdzięczny za to, jak daleko zaszedłeś. Doceń siebie za to, kim jesteś. Uświadom sobie, że tylko dlatego, że są części ciebie, które są mniej niż doskonałe, nie oznacza, że ​​nie zasługujesz na miłość.Kiedy doceniasz i szanujesz siebie, nadchodzą zmiany, a wraz z nimi pewność siebie.

Unikaj czekania, aż inni cię uznają i zaakceptują. Spójrz wstecz na zmiany, których dokonałeś w swoim życiu i wszystkie swoje postępy. Wyciągnij wnioski ze swoich doświadczeń. Przejęcie kontroli nad swoim życiem ma na ciebie znaczący wpływ.

Gdy rozpoczniesz tę podróż pełną życia, będzie ci coraz łatwiej wyznaczać i osiągać swoje cele.

O Mnie

Podczas gdy większość chłopaków w Polsce w połowie lat 90. interesowało się grą w piłkę na szkolnym boisku, dla mnie fascynujące były pisma komputerowe... (Kliknij po więcej)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Udostępnij:

Powiązane artykuły

Horacy stoicyzm

Horacy stoicyzm

Wprowadzenie do Horacego i stoicyzmu Horacy, znany również jako Quintus Horatius Flaccus, to rzymski poeta liryczny z okresu złotego wieku

Read More
Seneka stoicyzm

Seneka stoicyzm

Wstęp do Stoicyzmu i Seneki Stoicyzm to filozofia, która ma swoje korzenie w starożytnej Grecji. Została ona zapoczątkowana przez Zenona

Read More